Общината с нова структура през март, очаква се 12% съкращение
През март общината ще има нова структура като идеята е да преименуваме някои от дейностите, да преформатираме съществуващите структури с цел по-висока ефективност по отношение на привличане на средства от еврофондовете, по-голяма педантичност в сферата на общинските поръчки, както и засилване на инвеститорския интерес към общината. Това каза днес на пресконференция кметът Красимир Костов. Със 16-процентовия намален стандарт за администрацията се очакват съкращения от 10-12%. „Търсим и по-голяма икономическа ефективност, някои от дейностите ще изнесем в плоскостта на общинските предприятия, за да създадем антикризисно поведение, самостоятелно финансиране и работни места“, каза кметът. Според него създаването на общинско земеделско предприятие, където ще влязат язовирите, горите и земите, създаване на общинско предприятие по туризъм, както и отделно звено към общинското предприятие „Охранителна дейност“, което да поеме организацията по охраната на спортни прояви ще бъдат внесени за разглеждане в общинския съвет.
ШУМ.БГ
Я кМето какъв е ухилен да не е снощен-и как няма да се хили притолкова планирани съкращения. И каква е тая общинска охранителна дейност за охрана на спортни мероприятия- то са се скъсали от спортни мероприятия та да се охраняват.
според мен червената клика подготвя поредните кражби на апетитни имоти, които да си подарят през общинските предприятия. най малко те са се загрижили че някой е останал без работа.
Коментари
Просто мнение
В спорта най-вероятно ще се назначат хора от махлата или от ДПС. Изявени спротисти. И как така ще съкращаваме и нови работни места ще разкриваме ?
Тодор Живков
Я кМето какъв е ухилен да не е снощен-и как няма да се хили притолкова планирани съкращения. И каква е тая общинска охранителна дейност за охрана на спортни мероприятия- то са се скъсали от спортни мероприятия та да се охраняват.
Анонимен
ще си ходят роднините на златев и тия, които още имат агитационни материали на герб в бюрата си.
ясновидец
според мен червената клика подготвя поредните кражби на апетитни имоти, които да си подарят през общинските предприятия. най малко те са се загрижили че някой е останал без работа.
Анонимен
тая община ще стане театро
не-ром
съкратете кмета...
шуменка
Аз предлагам да започнат от пенсионерите, конкретно Николай ДИМОВ и останалите като него
Анонимен
Крайно време е пенсионерите да си ходят, а не да получават и пенсия и заплата като Демиев и Копринка Димова.
аз
16% / умствен или физически/ , щото ако е умствен толкова % няма да намерите в общината