Над 100 къщи наводнени в Салманово, кметът днес посети селото
До 10 дни ще започнат конкретни строителни дейности по отвеждането на високите подпочвени води в три зони на Салманово. Това заяви кметът на общината Красимир Костов при огледа на пострадалите от снеготопенето и дъждовете къщи в селото. Заедно с него бяха представители на общинския щаб за бедствия и аварии Делян Узунски и Красимир Косев. Предстои да се изготвят констативни протоколи за нанесените щети, както и ще се търсят средства по линия на комисията по бедствия и аварии. Проблемът може да бъде решен с пряко заустване на водите в р. Камчия, за което има готов проект на стойност 200 000 лв., но поради липса на средства е замразен. По тази причина ще се търси частично решение на проблема със собствени средства. Според представителя на „Напоителни системи” Петър Чолаков, който също е присъствал на огледа, на първо време единственото решение е изграждане на дренажна система или канавки за отвеждане към р. Камчия освен на подпочвените и на повърхностните води от дъждове и снеготопене, както и да се прочисти съществуващият канал за отвеждане на водите.
Към момента от високите подпочвени води в Салманово има наводнени 100 къщи, което е една трета от жилищния фонд в селото. Подадени са и 10 жалби от пострадали собственици, а кметът на селото Йордан Киров е внесъл докладна записка до Красимир Костов.
ШУМ.БГ
Абе аланкоолу, ти къде си видял циганин да си строи къщата в нисконо. На братята роми къщите са по-на височко и на припек. Да не би да си брат близнак на оня Невинния? Ха ха ха
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
АЗ
Естествено че ще иде, нали е наводнена циганската махала.
bat Rambo
От умрял писмо - пари за Салманчестър !!!
Ако наводнението беше по предизборно време друга щеше да е статията ...
до АЗ
Абе аланкоолу, ти къде си видял циганин да си строи къщата в нисконо. На братята роми къщите са по-на височко и на припек. Да не би да си брат близнак на оня Невинния? Ха ха ха
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
55
Това с брата близнак ми хареса - ха-ха ха
аз
а къде е зила
невинния
Аз купих зила, няма го вече.ха ха ха
аз
едно време като се наводниха що не плачеха, дворовете им бяха пълни с риба и сами си я изядоха