В края на месеца стартира новата система за документи за самоличност
Йоланта Димитрова, Десислав Райчинов
От 29 март стартира приемът на заявления за издаване на български лични документи от новия образец. Заявленията ще се приемат в началото само с такса за обикновена услуга, а от 6 април ще започне приемът и по другите два вида услуги - бърза и експресна. Това каза днес на пресконференция Йоланта Димитрова, началник на група "Български документи за самоличност". „На гражданите ще бъдат предоставяни безплатно разпечатани от системата заявления с попълнени данни, а снимките за документите ще се правят на място, при подаване на заявлението.“, уточни Димитрова. Пет гишета ще бъдат осигурени, като двете от тях за снимки и биометрични данни, а в останалите три ще се подават заявленията и ще се получават готовите документи. За 2010 г. с изтичащ срок в областта са общо 48 000 лични карти, 16 000 шофьорски книжки и 23 000 паспорта. Заявленията за тях ще се приемат в районните полицейски управления в Шумен, Нови пазар, Велики Преслав и Каолиново, които са оборудвани с необходимата техника. Няма да се налага издаване на нови документи за самоличност, когато остава срок до изтичане на валидността им. 18 лева е цената за обикновената поръчка на лична карта, 36лв. за бързата и 90 лв. за експресната, за гражданите от 18 до 58 г. паспортът в тази възрастова граница ще струва съответно 20, 40 и 100 лв. В същото време се запазват и редица преференции за издаване на документи за самоличност на младежите до 16 години и на хората над 70 години.
ШУМ.БГ
до бъдещият директор на полицията в гр. шумен, господин христов,предложете на министър цветанов, в гр. шумен говорителя на полицията да бъде инвалид, завършил журналистика, а тоя мързелан / търтей/ с униформа и палка на улицата, взема две шапки пари, а още не може да борави с полицейските термини
Абе стига си го слагал тоя Христов за началник на полицията! Ти да не си му брат, а? Той е изпята песен вече, или ти е мъчно за него, че сте си имали далаверки. Ей в тоя тъп град няма потенциал, няма интелект. Въртят сучат, все носталгия по старите комуняги.Нови хора идват, ей, ясно ли ти е, а старите ще ги разследва бате ти Бойко и на прангата!Да ги видим от къде имат имоти с полицейските си заплати? И до Христов ще стигнат, че и той много лапаше!
Мунчо, много си задръстен, бе!Не четеш ли каква сеч става сред бившите полицаи, корумпирани отвсякъде. На кой свят си,а? дай да ти върнем и Тодор Живков, искаш ли? Ей тоз народ не се просвещава, едно си знае, едно си бае.Вземи си го у вас тоз Любо Христов. Там е пито, но плащането предстои.
Кога ще напишете за дисциплинарното уволнение на г-жа Галина Дончева от Социалното и предстоящото и явяване пред прокуратура? Това уволнение е радост за около 100 служители от Социалните служби и около 50 хил. жители на област Шумен които са на социално подпомагане. Най-после града и областта се отърваха от некомпетентността, некадърността и алкохолизма ...
Хей Аз, без ченгеджийски номера на тема Десо. Тия простотии ги пишат вътрешни хора, ние външните си го обичаме. И работим перфектно с него. Ако някой си е харесал мястото му, гарантирам ви че то не е за всяка уста лъжица.Ясно!
Коментари
аз
до бъдещият директор на полицията в гр. шумен, господин христов,предложете на министър цветанов, в гр. шумен говорителя на полицията да бъде инвалид, завършил журналистика, а тоя мързелан / търтей/ с униформа и палка на улицата, взема две шапки пари, а още не може да борави с полицейските термини
безработен
Моето семейство сме пет човека и сега трябва да заделя сто лева от храната.И това ако не е геноцид-държавен рекет ще го наречем.
al
Абе стига си го слагал тоя Христов за началник на полицията! Ти да не си му брат, а? Той е изпята песен вече, или ти е мъчно за него, че сте си имали далаверки. Ей в тоя тъп град няма потенциал, няма интелект. Въртят сучат, все носталгия по старите комуняги.Нови хора идват, ей, ясно ли ти е, а старите ще ги разследва бате ти Бойко и на прангата!Да ги видим от къде имат имоти с полицейските си заплати? И до Христов ще стигнат, че и той много лапаше!
аз
до ал
смехотворец, не можеш да се орентираш по етера
Мунчо
До "а": имаш мното здраве,че Любо Христов е"изпята песен"."Той е" !
al
Мунчо, много си задръстен, бе!Не четеш ли каква сеч става сред бившите полицаи, корумпирани отвсякъде. На кой свят си,а? дай да ти върнем и Тодор Живков, искаш ли? Ей тоз народ не се просвещава, едно си знае, едно си бае.Вземи си го у вас тоз Любо Христов. Там е пито, но плащането предстои.
Анонимен
al,
Или си много тъп, или се казваш Иво, Жана или Камен. Любо си е човека, колкото и да не се иска.
до шум.бг
Кога ще напишете за дисциплинарното уволнение на г-жа Галина Дончева от Социалното и предстоящото и явяване пред прокуратура? Това уволнение е радост за около 100 служители от Социалните служби и около 50 хил. жители на област Шумен които са на социално подпомагане. Най-после града и областта се отърваха от некомпетентността, некадърността и алкохолизма ...
Журналист
Хей Аз, без ченгеджийски номера на тема Десо. Тия простотии ги пишат вътрешни хора, ние външните си го обичаме. И работим перфектно с него. Ако някой си е харесал мястото му, гарантирам ви че то не е за всяка уста лъжица.Ясно!