70 улици в Шумен попаднаха в списъка за лятно изкърпване и преасфалтране. Отделно са планирани ремонти и на 12 улици в кварталите „Дивдядово“, „Мътница“ и „Макак“. Списъкът бе представен на пресконференция днес в Община Шумен от зам.-кмета по строителство и екология Иван Йонков.
"Ще се направи общестена поръчка за избор на фирма, но работата не може да започне преди температурата да достигне 12-14 градуса. За съжаление средствата тази година – 1,153 млн.лв, са двойно по-малко от миналата“, каза Йонков. Той добави, че е уверен, че Общината е в състояние да създаде механизъм за контрол на изпълнението и че ремонтираните настилки ще имат гаранция 1 година. „В изготвяне на списъка с улици взеха участие специалисти от Общината, автобусните и таксиметровите превозвачи, взети са под внимание и молби и жалби на граждани“, каза заместник-кметът.
Машинно и основно ще се изкърпят само 4 улици – „Хаджи Сава“, „Боримечка“, „Ильо Войвода“ и „Цветан Зангов“. Останалите ще се ремонтират частично. Заделената сума трябва да стигне и за кърпене на 3 пътни отсечки от общинската пътна мрежа. Предоставяме пълен списък на улиците, определени за ремонт.

ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Защо ще кърпят, като ще теглят заем за цялостно преасфалтиране?
Кольо
Анонимен,ти не разбра ли,че парите се теглят,за да се разпределят по джобовете с фиктивни обществени поръчки,а каквото остане(ако остане),с него ще се направят кръпки.Догодина тези 30 милиона заем ще се рефинансира,и и ще се нпълнят останалите джобове.Не сте ли разбрали още,че сега не се използва КРАДА,а - "ВЪЗЛАГАМ ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА".Просто звучи по-европейски.
коломбо
господа, ул,ПЕТРА къде е?
Шофьор
Първо - каква е тая улица "ПаТайот Волов" ..... и
Второ - не виждам ул. "Райна Княгиня" - цялата улица е осеяна с множество дълбоки и широки дупки ....
Анонимен
Главен специалист в кметството на кв Дивдядово -божеее ела си пребери версиите
Анонимен
Гаранция 1г.
Абе вие за будали ни вземате е това се нарича качествен ремонт и до година пак ще крадат като за последно
Анонимен
ул. Борилоква
аз
1- каква е тази пресконференция от един журналист
2- в Р. БЪЛГАРИЯ няма знаме, от едната страна трибагреник, а от другата зелено,макар, че герба на шумен е там
3- защо не е изчистена стъпката от бялото платно, зад гърба му
:))))
Скъпи съфорумци сега веч се вижда колко нагли всъщност са общинарите и кмета. Сега ще налеят всички паричи на БАРС-а, както стана и миналата година, кърпежите пак ще са под всякаквса критика и няма да издържат и до декември. А ако евентуално се тегли безумният кредит-всичко направено с този милион и отгоре, ще бъде изгребано( което естествено струва допълнително пари)и на БАРСА-а ще им налеят като за довиждане поне 20 от тези 30 млн.лв. Тогава вече може и да понаправят някоя улица, която да издържи поне 2 години, докато всички се покрият и забравят, а след това......