Преведоха парите на лекарите, протестът продължава
Д-р Милен Чолаков
Регионалната здравноосигурителна каса в Шумен извърши превод на дължимите суми на общопрактикуващите лекари за дейността им за месец януари и потребителската такса. Парите на стоматолозите също са преведни, съобщиха от РЗОК-Шумен. Това стана 2 часа след проведеното днес Общо събрание на общопрактикуващите лекари в Шумен, на което те взеха решение от 8,00 часа утре да спрат работа и да не присъстват в кабинетите си като за неотложна помощ в шуменската поликлиника утре ще бъдат отворени 102, 103 и 104 кабинет, а в Нови пазар и Велики Преслав – по един.
РЗОК днес изплати 269 939 лв. за общопрактикуващите лекари, 200 209 лв. за лекарите по дентална медицина, 62 996 лв. доплащане до пълния размер на потребителската такса.
Данните на РЗОК – Шумен сочат още, че за последната година от декември 2008 г. до ноември 2009 г. са изплатени на 105 общопрактикуващи лекари общо 3 457 639 лв., или средно на един лекар годишно по 32 930 лв., а месечно – 2 744 лв.
По време на Общото събрание в Шумен по обяд председателят на БЛС Цветан Райчинов, след срещата си с премиера Бойко Борисов обяви, че здравната каса е започнала да превежда дължимите суми на лекарите.
„Въпреки, че парите са преведени, решението на Общото събрание проведено днес остава в сила до пълна гаранция от страна на държавата в лицето на МЗ и РЗОК и БЛС за спазване на правилата по Националния рамков договор – 2010 г., освен ако не получим сигнал от Българския лрекарски съюз или от Националното сдружение на семейните лекари“, каза за ШУМ.БГ д-р Милен Чолаков, председател на местната организация на джипитата.
ШУМ.БГ
Какво трябва да ти се каже,за да разбереш, че преувеличената от теб сума се дава на лекарите за покриването на всички разходи, а тяхната заплата е онова, което остава. А това че си груб, невъзпитан може да се промени само с ампутация на някои части, казват умните хора, но аз съм на друго мнение, защото и грубостта трябва да я има, за да знаем какво е то да имаш култура и да си човек, а не подобие.
аааа така било. рискували. Само те ли рискуват? Да им имам проблемите. Взимат си 700-800 на месец от потребителската такса и чакат 3000 от касата. евала ве Чолаков! Малоумник!
Голяма беля си.Едно си знаеш, едно си баеш. Или блееш,обидно е и срамно е че носиш на раменете си глава, а не я употребяваш. Всичко знаеш, рецепти раздаваш, и изпадаш в положението на онзи човек, който като видял диригента да размахва пръчката , решил, че това е работа за него.Голям ум си, сърце кораво имаш,хватка желязна, а речникът - Ниагарски водопад/ ако си чул за него.Само с твоя ум може да се сложи ред в държавата, джипитата да се сложат на палатки, да им се даде по една циганска каруца, за да посещават пациентие, да преглеждат на поляната и нищо да не им се плаща. Тогава, ако оцелеят, реформата ще тръгне. Какво че толкова малко от кандидатите за лекари се класират и учат медицина!
ДОБРЕ БУНТ! ИПОСЛЕ КОЙ ЩЕ ДОЙДЕ ? БСП ТО СЕ ЗАЙГРА ВЕЧЕ С РЕЗЕРВА НА НЗОК И 2% УВЕЛИЧЕНИЕ НА ВНОСКИТЕ . ИТИЯ ДВА ПРОЦЕНТА КОГА ГИ ИЗМИСЛИХА -ДНЕС СУТРИНТА ПРИ БОЙКО А КОНТРАТА ЩЕ БЪДЕ В ИНТИЛИГЕНТНИ ТЕ - ЦЯЛОТО ОБЩЕСТВО ЩЕ ПРИМЕ ЧЕ СТАЧКИТЕ СА ЗА 2% А ИДЕЯТА БЕШЕ ДРУГА ДРУГА - ДА СЕ ПЛАЩА НАВРЕМЕ . ТОВА КОНТРАНОМЕР НА ПРАВИТЕЛ9ВОТО ЛИ Е ? - НЕ МОЖЕ ДА УСИГУРИ 130 МИЛ МЕСЕЧНО ПО НЗОК /8 % осигуровки / и сълираемос в нап с 18 % повече за двата месеце на 2010 г ЗА 2009 СРЕДН0 150-160МИЛ ПРИ 6 % ДАНЪК ЗДРАВЕ И ОСТАТЪК ЗА РЕЗЕРВА 2% НОМЕРЦА НОМЕРА !
Следя \\\"ви\\\" коментарите и съм очарован/изненадан/;
Искрено пожелавам да се разболеете /я инфаркт,я инсулт;я тежка фрактура;пък може и керемида да ви падне на главата и да се окажете наистина пациент на шуменските лекари.Тук я няма нито \\\"Токуда\\\";нито
\\\"Света Марина\\\" и т.н.Условията при които работят лекарите в доболнична и болнична помощ са регламентирани от законите в държавата-ЗЗО,Закона за Бюджета на Здравна каса,НРД-2010;Търговския закон,Закона за здравето и т.н.Не декларирайте толкова злоба в шум.бг.Повечето писания са ваши.Жалки сте.И малкото останали добри лекари обмислят да напуснат града.Жалко!
Приветствам те Милене.Заслужаваш признание заради твоята упоритост,борбеност,смелост,достоинство,лична позиция.Бъди достоен представител на съсловието и негов гарант.
Коментари
Ало, анонимния
Какво трябва да ти се каже,за да разбереш, че преувеличената от теб сума се дава на лекарите за покриването на всички разходи, а тяхната заплата е онова, което остава. А това че си груб, невъзпитан може да се промени само с ампутация на някои части, казват умните хора, но аз съм на друго мнение, защото и грубостта трябва да я има, за да знаем какво е то да имаш култура и да си човек, а не подобие.
Анонимен
аааа така било. рискували. Само те ли рискуват? Да им имам проблемите. Взимат си 700-800 на месец от потребителската такса и чакат 3000 от касата. евала ве Чолаков! Малоумник!
Отново до анонимния.
Голяма беля си.Едно си знаеш, едно си баеш. Или блееш,обидно е и срамно е че носиш на раменете си глава, а не я употребяваш. Всичко знаеш, рецепти раздаваш, и изпадаш в положението на онзи човек, който като видял диригента да размахва пръчката , решил, че това е работа за него.Голям ум си, сърце кораво имаш,хватка желязна, а речникът - Ниагарски водопад/ ако си чул за него.Само с твоя ум може да се сложи ред в държавата, джипитата да се сложат на палатки, да им се даде по една циганска каруца, за да посещават пациентие, да преглеждат на поляната и нищо да не им се плаща. Тогава, ако оцелеят, реформата ще тръгне. Какво че толкова малко от кандидатите за лекари се класират и учат медицина!
Това ли е промяната?
д-р Чолаков ние интелигентните хора сме зад теб!
Отзовете депутатчетата да си ходят- да рита топка Тошев!
Вдигнете лекарите на бунт и накарайте шуменци да разберат, че Минчев и Тошев си гледат личния интерес!
Нека Тошев да каже кой държавни фирми минага на обслужване от неговата кантора, а Минчев да каже за интересите си към Старата поликника?!?
Това ли е промяната -станете, че ний да папкаме????
Стига заигравки!
д-р Милен Чолаков Вие сте нашият герой.
Много Ви уважавам, а сега още повече Ви вярвам.
Вие сте единственият, който си позволи в лицето на т. нар. управляващи да им каже истината, че за ".. нищо не стават..."!
Стачка от утре трябва да обявят и учители, юристи, преподаватели и други.
Сега е моментът да се види подкрепят ли се интелигенцията?
Или всеки сам се спасява и се мазни на управляващите!
Бунт! Нека да се стреснат малко!
Well done !
Dr. Cholakov you are The Best!
Well done!
Dr. Iliev
Austria
Анонимен
ДОБРЕ БУНТ! ИПОСЛЕ КОЙ ЩЕ ДОЙДЕ ? БСП ТО СЕ ЗАЙГРА ВЕЧЕ С РЕЗЕРВА НА НЗОК И 2% УВЕЛИЧЕНИЕ НА ВНОСКИТЕ . ИТИЯ ДВА ПРОЦЕНТА КОГА ГИ ИЗМИСЛИХА -ДНЕС СУТРИНТА ПРИ БОЙКО А КОНТРАТА ЩЕ БЪДЕ В ИНТИЛИГЕНТНИ ТЕ - ЦЯЛОТО ОБЩЕСТВО ЩЕ ПРИМЕ ЧЕ СТАЧКИТЕ СА ЗА 2% А ИДЕЯТА БЕШЕ ДРУГА ДРУГА - ДА СЕ ПЛАЩА НАВРЕМЕ . ТОВА КОНТРАНОМЕР НА ПРАВИТЕЛ9ВОТО ЛИ Е ? - НЕ МОЖЕ ДА УСИГУРИ 130 МИЛ МЕСЕЧНО ПО НЗОК /8 % осигуровки / и сълираемос в нап с 18 % повече за двата месеце на 2010 г ЗА 2009 СРЕДН0 150-160МИЛ ПРИ 6 % ДАНЪК ЗДРАВЕ И ОСТАТЪК ЗА РЕЗЕРВА 2% НОМЕРЦА НОМЕРА !
До анонимен;Гочо.
Следя \\\"ви\\\" коментарите и съм очарован/изненадан/;
Искрено пожелавам да се разболеете /я инфаркт,я инсулт;я тежка фрактура;пък може и керемида да ви падне на главата и да се окажете наистина пациент на шуменските лекари.Тук я няма нито \\\"Токуда\\\";нито
\\\"Света Марина\\\" и т.н.Условията при които работят лекарите в доболнична и болнична помощ са регламентирани от законите в държавата-ЗЗО,Закона за Бюджета на Здравна каса,НРД-2010;Търговския закон,Закона за здравето и т.н.Не декларирайте толкова злоба в шум.бг.Повечето писания са ваши.Жалки сте.И малкото останали добри лекари обмислят да напуснат града.Жалко!
Лекар специалист
Приветствам те Милене.Заслужаваш признание заради твоята упоритост,борбеност,смелост,достоинство,лична позиция.Бъди достоен представител на съсловието и негов гарант.