С месеци се забавят проектите на Общината за рехабилитация на централната градска част, за срутището към Паметника „Създатели на българската държава“, проекта за Шуменска крепост. Проблемът за тези проекти и обекти е вследствие на процедурите по Закона за обществените поръчки, каза днес на пресконференция Данаил Данчев, началник на отдел „Европейски проекти“ в Общината. Той уточни, че забавянето при проекта за централната градска част е повече от 70 дни към момента, а причината - извършвания контрол от МРРБ върху тръжните процедури. 6 месеца пък е забавен проектът за срутището, поради обжалване на една от фирмите до Комисията за конкуренция и Висшия административен съд. 5-ти месец вече се бави проекта за Шуменска крепост, отново поради обжалване на една от фирмите, кандидатствали за изпълнител. Според Данчев Общината е информирала управляващите органи по проектите за удължаване на срока за изпълнение.
Строителни фирми чакат и да им бъдат изплатени извършените дейности по бившето училище „Гео Милев“ и Старческия дом. От там фирмите имат да вземат съответно 483 хил.лв. и 650 хил.лв. Застой има и по рехабилитацията на бившето пощенско училище, което трябваше да се преструктурира в детска градина с общински пари. Средствата за първите две се очакват да бъдат изплатени от Социалното министерство.
ШУМ.БГ
TOYA ZA KAKIV SA MISLI DA NAPI6E PONE EDIN PROEKT KATO HORATA 4E DA TRIGNE ILI TOY DA SI TRIGNE DA OSVOBODI POSTA SI NA ZNAE6TI I MOJE6TI. DRUGITE OB6TINI KAK TRIGVAT?
Опа-а-а! Ами недоносчето за туристическите атракции, в което ви стигна акъла само до това, че за 1 млн.лева щяхте да осветявате паметника на Илчов баир!!! И то ли е спънато от процедурни проблеми или хората ви се смяха с г.за си на простотиите ви!
ей "аз", да не ме споменаваш там дето не ти е работа. мойта работа си е моя и си е за Готъм сити само. ако имаш нужда от мен да ме викниш кат има пълнолуние едно прожекторче с прилепче към луната за да се види добре и ше дойда да ти помогна
г-н Данчев, знаете си и си вършите прекрасно работата следя ви от много време и съм доволен от това което правите и вие и колегите ви. Браво знам че скоро от София ще пуснат всичко.
Знаете ли че този мухльо има акции в "Капсикум и сие"- дето продават кюфтета и кебапчета на Илия гюрлюка от Дивдядово.Данчев ти декларация да имотно състояние подавал ли си, че започнаха проверките от София ?
Коментари
SHUMNALIYKATA
TOYA ZA KAKIV SA MISLI DA NAPI6E PONE EDIN PROEKT KATO HORATA 4E DA TRIGNE ILI TOY DA SI TRIGNE DA OSVOBODI POSTA SI NA ZNAE6TI I MOJE6TI. DRUGITE OB6TINI KAK TRIGVAT?
Анонимен
Опа-а-а! Ами недоносчето за туристическите атракции, в което ви стигна акъла само до това, че за 1 млн.лева щяхте да осветявате паметника на Илчов баир!!! И то ли е спънато от процедурни проблеми или хората ви се смяха с г.за си на простотиите ви!
до аз от Батман
ей "аз", да не ме споменаваш там дето не ти е работа. мойта работа си е моя и си е за Готъм сити само. ако имаш нужда от мен да ме викниш кат има пълнолуние едно прожекторче с прилепче към луната за да се види добре и ше дойда да ти помогна
никой
г-н Данчев, знаете си и си вършите прекрасно работата следя ви от много време и съм доволен от това което правите и вие и колегите ви. Браво знам че скоро от София ще пуснат всичко.
аз
Знаете ли че този мухльо има акции в "Капсикум и сие"- дето продават кюфтета и кебапчета на Илия гюрлюка от Дивдядово.Данчев ти декларация да имотно състояние подавал ли си, че започнаха проверките от София ?