Мъжкият тим на баскетболен клуб „Шумен“ загуби с 66:78 от „Черно море Тича“ в приятелска среща, играна днес в „Арена Шумен“.

За гостите от Варна това бе първа победа в контролите преди старта на НБЛ, а за шуменци бе трета загуба след три контроли, изиграни в последните два дни.

В началото на мача „Черно море“ дръпна в резултата, което наложи треньорът на „Шумен“ Янко Янков да вземе прекъсване. След него шуменци изравниха играта и резултата и до края на първото полувреме двата тима играха равностойно.

В началото на втората част „Черно море“ отново дръпна в резултата, запази преднината си до края на мача и го спечели.

За „Шумен“ Милош Чойбашич отбеляза 16 точки. По 12 точки записаха Никола Костич,  Виктор Серафимов и Георги Кендеров, 11 точки добави Евгени Василев.

Преди днешния двубой шуменци играха в турнир в Констанца, Румъния, където записаха две поражения. В първия двубой „Шумен“ отстъпи на румънския Меркурия Чук с 55:76. Във втория мач на румънска земя, срещу отбора на Крайова, шуменци показаха по-стабилна игра, но отново не успяха да се поздравят с победа и съперникът им спечели с 69:60.

Следващите контроли на „Шумен“ ще са в Сърбия.