20 медала – 10 златни, 5 сребърни и 5 бронзови спечелиха състезателите на клуба по кик бокс и муай тай „Шуменска крепост“ на държавното отборно първенство, което се проведе във Варна. С 20-те отличия шуменци грабнаха и отборната купа в надпреварата.

Шампионатът във Варна бе за деца, юноши и девойки младша и старша възраст, мъже и жени, като бойците от „Шуменска крепост“ спечелиха отличия във всички възрасти.

Златни медалисти станаха: Габриел Чергански и Никол Мартинова при децата, Йолина Димитрова и Атанас Хаджиев в младша възраст, Павлина Димитрова, Мариян Петков при старшата. При мъжете и жените първите места завоюваха: Полина Галинова, Виктор Иванов, Добромир Петров и Георги Атанасов.

Със сребърни медали се окичиха: Хелен Хасан, Мирослав Атанасов, Алекс Ангелов, Джан Нури при децата и Десислава Ганчева при девойките младша възраст.

Бронови отличия спечелиха: Дарио Петромилов при децата, Валерия Маринова при девойки младша възраст, Хасан Хасанов, Йордан Стоянов и Венелин Христов при мъжете.

„Това е поредното силно представяне на момчетата и момичетата от клуба и им благодаря за добрите резултати“, каза треньорът Галин Методиев, на когото и в това състезание помагаха Християн Тотев и Ани Тотева.

За трима от състезателите на „Шуменска крепост“ предстои ново изпитание на ринга този месец. Полина Галинова, Димитър Стоянов и Никола Николов ще участват на световното първенство по кик бокс, което започва на 15 октомври в Италия.