Втора победа записа дублиращият тим на „Шумен“ в ББЛ А група – Изток. Шуменци се наложиха категорично над „Ънстопабъл“ със 114:87, съобщиха от клуба.

Основна заслуга за победата имаше Ростислав Тончев, който записа 13 тройки от 15 опита и 47 точки. Юношата Никола Любенов  записа 18 точки и 3 откраднати топки. Йоан Йоргов също имаше съществен принос за успеха със 17 точки, 2 борби и 2 асистенции.

За „Ънстопабъл“ добър мач записаха Пламен Петков – 18 точки и 9 борби, Петър Демирев – 17 точки, 3 асистенции и 4 борби, Кирил Кънев – 17 точки и 2 борби.

Пет поредни тройки на Тончев изведоха „Шумен“ напред с 13 точки – 16:3 след три минути игра. Пробиви на Паисиев и Любенов, както и тройка на Паисиев качиха преднината на Шумен до 17 точки. До края на първата четвърт Шумен нямаше проблем и затвори частта с тази преднина. През втората четвърт „Ънстопабъл“ изравни играта и успяваше да се противопостави на шуменските нападения. Но шуменският тим спечели втората четвърт с 21:18, оттегляйки се на почивката с 20 точки аванс.

Второто полувреме започна с нови точни атаки за „Шумен“ и преднината на отбора скочи до 30 точки. В последната четвърт Янко Янков пусна всички юноши на отбора да натрупат опит и да покажат качества. „Ънстопабъл“ успяха да стопят голяма част от изоставането си, като в един момент то бе 17 точки. Тончев се върна на игрището, продължи да бележи от тройката и отново увеличи аванса на шуменци, които с последната сирена затвориха мача с 27 точки аванс – 114:87.