Отборът на “Шумен” спечели с 31:21 гостуването си на “Фрегата” в Бургас в мач от 17-ия кръг на А хандбалната група при мъжете. С тази победа “Шумен” събра 30 точки след 15 победи в редовния сезон и е водач в класирането преди плейофите. В следващия, последен кръг “Шумен” почива, но не може да бъде изпреварен от втория “Локомотив”, който има 25 т. и два мача.

В Бургас “Фрегата” и “Шумен” изиграха равностойно първо полувреме, като и двата отбора показаха добра защита и резултатността не бе висока. В края на полувремето шампионите от “Шумен” дръпнаха с 4 гола и на почивката поведоха с 12:8.

В началото на второто полувреме “Шумен” “закова” съперника си и след десетина минути игра поведе с 22:12. Тази разлика се оказа непреодолима за “Фрегата”. Домакините съумяха за минути да намалят аванса на шуменци до 6 гола, но след това шампионите отново атакуваха и вкарваха голове и преднината им стигна до 11 гола.