Ст. комисар Илиян Иванов е новият директор на Областната дирекция на МВР в Шумен, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Със заповед на министъра на вътрешните работи Емил Дечев той сменя на поста досегашния шеф Георги Гендов.
Днес Иванов е бил представен пред ръководния състав на областната дирекция от заместник-министър Калоян Милтенов.
Илиян Иванов е роден на 5 юни 1969 г. в Трявна. Завършил е магистърска степен в Технически университет - Габрово, впоследствие има придобита магистратура от Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ в Свищов. Постъпил е на служба в МВР през 2000 г., като последователно е работил в сектор „Координация и информационно-аналитична дейност“ в ОДМВР-Габрово, в РЗ „Борба с организираната престъпност“.
Бил е началник на сектор „Оперативен анализ“ в областната дирекция в Габрово, работил е в сектор „Борба с организираната престъпност, Държавна агенция „Национална сигурност“, а през 2023 година е назначен за директор на ОДМВР-Габрово.
Награждаван е многократно за високи професионални постижения. Семеен е, с две деца. Досегашният директор на полицията в Шумен Георги Гендов е преназначен в „Звено за подпомагане на министъра на вътрешните работи към ръководството на МВР“.
Гендов заемаше поста от август 2021 година. Предишният му стаж в системата на МВР бе изцяло в сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ от назначаването му през 2007 г.
ШУМ.БГ

Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Бях против изкуствения интелект, но като чета коментарите на естествения рязко сменям мнението си.
Анонимен
,
.
Анонимен
,
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Анонимен
Полицаите знаят всичко за всеки само като кажеш егн-то, доносник ли е, родители деца, всяко ченге има пълните данни за всеки гражданин в Бг, което ми се струва недопустимо. Ако зло ченге може да навреди на някой свестен гражданин и да защити лошите престъпници.
Анонимен
Очевадно че става ,но да не е като Мишев е така само временно има добра визитка на картичка работил е в ДАНС. Ясно че в момента ще има някои местни кадри които ще иска да го подхлъзнат. То всъщност винаги е така
Анонимен
И аз на работата първите дни атака и после абсолютно нищо не така ли можех и да се изложите и господин Илиян Иванов
Анонимен
Толкова много разчитахме на вас и всъщност излиза че една тотална измама много ѝ благодарим Шумен страхотно много ви благодаря евала