Георги Жеков е назначен за областен управител на област Шумен, съобщиха от пресцентъра на Министерски съвет.
Той заменя на поста Марин Маринов, който изпълнява длъжността по-малко от 3 месеца.
От МС предоставиха и кратка биографична справка за новия областен управител.
Георги Жеков е с близо 40-годишен професионален опит в сферата на сигурността. Първите 16 години от кариерата му са преминавали на различни командни и академични длъжности в армията. През периода 2003 г. - 2025 г. е заемал ръководни и висши ръководни длъжности в Главна дирекция „Охрана“ към министъра на правосъдието, включително главен директор. Работил е и в администрацията на Община Шумен.
На парламентарните избори на 19 април Жеков бе кандидат за народен представител на „Прогресивна България“. Той бе под номер 10 в листата.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Кое му е чудесното,бивш военен и пенсионер.Не мога да ги разбера управляващите.
Анонимен
Червена хунта обхваща България.
Анонимен
Някои много ги е страх военен да им е началник. Спазването на заповеди не им се услажда.
Анонимен
На кратко презентация,Кмета Христов трябва да внимава защото Тончев иска да пробута нов образ на кмет
Анонимен
Марин Маринов беше народен човек и ставаше. Да назначават пенсионери ни идва малко в повече.
Анонимен
Ха ха, Марин Банкера и областен!
Трябва да се спазват законите, затова слагат военен, не поредния бизнесмен!
Анонимен
Вече официалното обръщение в общината е другарю кмет. В областа другарю полковник.
Бай Ст
Кмеете кажи в военното училище,как те изгониха за кражби
Анонимен
Поредният ОВЕНЕН !