Последен училищен звънец чуха днес зрелостниците от училищата в Шуменско. По традиция дванайсетокласниците бяха изпратени с тържества в дворовете на учебните заведения.
Тази година средното си образование в областта завършват 1165 ученици, с 66 повече от миналата година, съобщиха за ШУМ.БГ от Регионалното управление на образованието. В град Шумен двете профилирани гимназии, петте професионални и средните училища изпращат над 850 абитуриенти.
Учители, родители, приятели пожелаха „На добър час“ на учениците от Випуск 2026, които днес едновременно с усмивки и сълзи напуснаха класните стаи. Последният учебен ден се превърна в истински празник на спомените и приятелството. Емоционални думи, снимки, цветя изпълниха училищните дворове, а за Випуск 2026 започва нов етап – балове, изпити и първи стъпки към мечтите.
Баловете на дванайсетокласниците са на 24 и 25 май.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонименпраз прес
много миски,ей
Анонимен
Пожелавам на младежите благополучие, да създадат здрави многодетни семейства и да работят успешно за добруването на родината ни!
Анонимен
И да научат да говорят добре Български както и да пазят чистота,
Анонимен
И да опазват природата
Анонимен
И да (СЕ) научат да говорят добре (малко б)ългарски (запетая) както и да пазят чистота (точка или удивителна)
шуменец
Ами кметя дека е.
Анонимен
Бих казал, че е при жена ти, ама ти обичаш мъже, така че не зная къде е.
Бай Исмет
Имам един въпрос? Защо на тези ,които завършват 12 клас ,и не могат да говорят правилно български език им се дават дипломи за средно образование. След това учат и завършват, висше образование...я инженер,я икономист..доктор..и най-лошото учител/възпитател...ама няма как мама и тати бутат я теленце ,я нещо друго...няма оправяне.
Мечо Карантията
Мила българска трагедия с привкус за светло бъдеще!