Изготвянето на проект за изграждане на подземен паркинг и двупосочна улица в пространството под пл. „Освобождение” в Шумен ще бъде възложенo на фирма „Мега-Инжстрой“ ЕООД. Софийската фирма спечели обявената от Община Шумен обществена поръчка за проектиране на инфраструктурния обект, като при работата си ще използва подизпълнител - „Апострой“ ЕООД от Перник.
Цената, която спечелилият процедурата е посочил за работата си, е € 165 000,00 без ДДС. Обществената поръчка бе с прогнозна цена 166 170 евро без ДДС.
Фирмата за 20 календарни дни ще направи преглед и анализ на настоящата ситуация, пълно архитектурно заснемане и конструктивно обследване на съществуващата подземна инфраструктура под пл. “Освобождение”.
За 40 календарни дни „Мега-Инжстрой“ ЕООД смята да изготви проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) и да направи инвестиционен проект във фаза „Технически проект“ с количествено- стойностни сметки за изграждането на улицата.
Фирмата ще изпълни и авторския надзор, когато започне строежът на подземната инфраструктура.
Договорът между Община Шумен и „Мега-Инжстрой“ ЕООД за проектиране все още не е подписан.
В обществената поръчка участваха още три фирми. И трите са отстранени в различни етапи на процедурата заради несъответствия с изискванията на възложителя.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
за какво са тия 165хил евро? нали всичко е построено
Анонимен
Защо община Шумен не предприема нищо срещу ВиК и удобно мълчи. Съмнителен водопровод, съмнителна пречиствателна и др., а в същото време мълчание. Все пак общините имат някакво участие нищо, че по голямата част е на държавата. Знайте, че един ден всичко ще лъсне.
Анонимен
Какъв максимален строителен бюджет сте предвидели. Отново ли ще теглим 50 милиона кредит? Изплатихме ли 40 милиона за улиците кредит?
Фирма ала-бала
Фирма, която ще "извърши" работата с подизпълнител... Т.е. няма да си мръдне пръста и ще вземе едни пари...
Анонимен
Аде по бързо че за апартаментите на хотел мадар трябват парко места босовете да им е год
Анонимен
Мандата на кмета свърши. Новият кмет ще си проектира други неща със свои проектанти и стр.фирми. Тези 160хил евро са на вятъра.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
хайде стига глупости кмете ясно е че само проектираме .... няма смисъл вече оставка ако ли не скоро с камъни ще те гоним
Анонимен
Боже проверихте ли граждани фирмата има 1 служител . как така ще се проектира това сложно съоръжение с необходимост от голям екип. Просто всичко е предварително нагласено. Както в МВР при прокурорския син явно предварително фирмата е имала информацията и може дори вече да е изготвила и проекта за тези кратки срокове. Кмета си е сложил поне 100000 евро в джоба от проекта. Стига с тези престъпления