Общинските съветници в Шумен гласуваха четворно увеличение на възнагражденията си. Предложението, внесено от Сюлейман Бакиев, предизвика бурен дебат в сесийна зала, но успя да събере необходимите 21 гласа. «За» гласуваха парламентаристите от БСП, ДПС и Атака, както и независимите Петър Атанасов, Павлина Дянкова и Стефанка Маринова. ГЕРБ бе против, а от НДСВ, Гергьовден и СДС се въздържаха.
До сега всеки съветник получаваше на месец средно 60 лв., след увеличението ще взема над 200.
«Когато страната е в криза и все повече хора остават без работа, когато не се дават или въобще не се дават заплати, това увеличение на възнагражденията ни е неморално», каза съветникът от ГЕРБ Красимир Минчев. Колегата му д-р Петко Загорчев обясни, че при условие, че лекар за една нощна смяна получава не повече от 30 лв., съветник да взема 70 лв. за 1 час работа е абсолютно недопустимо.
«Не мога да се съглася, че работата ни е само 1 час. Аз лично се подготвям за комисия много повече време. А ГЕРБ, ако иска, нека да продължава да си дарява възнагражденията», каза съветникът от Атака Стоян Русев.
ШУМ.БГ
5247141
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Общинските съветници да обяснят на гражданите на Шумен, защо шуменци и шуменските фирми плащат два пъти по висок данък сгради и смет от тези във Варна и като плащаме повече по-чист ли е нашият град.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Няма да плюете по Загорчев или по докторите защото заплатите са мизерни за труда и отговорността която се носи за хората!!!!!Това четворно увеличемие на общ. съветници е върха на наглостта-виновни за това са само и единствено избирателите на продажната Атака дето вкараха семейство Русеви в Общ. съвет и там са балансьори за гласуването!!!!!
ЕТ Русеви гласуват с ДПС а като направите Русев и депутат тогава ще се охапете там където трябва!!!!!Време е да започнете да мислите атакисти а да прогледнете и да се заслушате че не се излива помия върху ЕТ Русеви а всичко писанои казано е вярно!!!
az na doktorite im wikam KASIERI.Palni nekadarnizi sa waw shymen po otnoshenie na medizinata, a za ryshwetite da ne goworim gospogo med sestra>wnimawaite da ne xwanete diabet ot sladkoto???xa xa xa
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
shumen4e
Общинските съветници да обяснят на гражданите на Шумен, защо шуменци и шуменските фирми плащат два пъти по висок данък сгради и смет от тези във Варна и като плащаме повече по-чист ли е нашият град.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
мед. сестра
Няма да плюете по Загорчев или по докторите защото заплатите са мизерни за труда и отговорността която се носи за хората!!!!!Това четворно увеличемие на общ. съветници е върха на наглостта-виновни за това са само и единствено избирателите на продажната Атака дето вкараха семейство Русеви в Общ. съвет и там са балансьори за гласуването!!!!!
ала бала
ЕТ Русеви гласуват с ДПС а като направите Русев и депутат тогава ще се охапете там където трябва!!!!!Време е да започнете да мислите атакисти а да прогледнете и да се заслушате че не се излива помия върху ЕТ Русеви а всичко писанои казано е вярно!!!
do med sestra
az na doktorite im wikam KASIERI.Palni nekadarnizi sa waw shymen po otnoshenie na medizinata, a za ryshwetite da ne goworim gospogo med sestra>wnimawaite da ne xwanete diabet ot sladkoto???xa xa xa
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
цома
да бе, забравих, че еквивалент на "цома" не е "zoma", а "соma"