Общинските съветници в Шумен гласуваха четворно увеличение на възнагражденията си. Предложението, внесено от Сюлейман Бакиев, предизвика бурен дебат в сесийна зала, но успя да събере необходимите 21 гласа. «За» гласуваха парламентаристите от БСП, ДПС и Атака, както и независимите Петър Атанасов, Павлина Дянкова и Стефанка Маринова. ГЕРБ бе против, а от НДСВ, Гергьовден и СДС се въздържаха.
До сега всеки съветник получаваше на месец средно 60 лв., след увеличението ще взема над 200.
«Когато страната е в криза и все повече хора остават без работа, когато не се дават или въобще не се дават заплати, това увеличение на възнагражденията ни е неморално», каза съветникът от ГЕРБ Красимир Минчев. Колегата му д-р Петко Загорчев обясни, че при условие, че лекар за една нощна смяна получава не повече от 30 лв., съветник да взема 70 лв. за 1 час работа е абсолютно недопустимо.
«Не мога да се съглася, че работата ни е само 1 час. Аз лично се подготвям за комисия много повече време. А ГЕРБ, ако иска, нека да продължава да си дарява възнагражденията», каза съветникът от Атака Стоян Русев.
ШУМ.БГ
Най-гадното в цялата история е, че всички тези, които си гласуваха увеличението, са избрани основно с гласовете на най-мизерстващите и онеправдани слоеве от нашето общество - турците от селата, пенсионерите и циганите в града.
И тъй като техния вот на изборите беше протествен (визирам особено пенсионерите, гласували за Атака) сега си сърбат попарата на безумието на протестния си вот. С този протестен вот избраха кресливи малоумници, които вече показаха достатъчно на какво точно са способни.
Дето се казва - Да му имам акъла на българина, дето му идва отпосле! С тази подробност, че този акъл няма да можеш да го ползваш поне 4 години до следващите избори!
Но пенсионерите не четат форуми по интернет, за вестници не им стигат парите, телевизията е нещо съвсем отделно, и накрая току - виж отново не са разбрали за какво иде реч и ще гласуват пак против някого, насаждайки ни нови малоумни или неграмотни кресльовци!
Като му отнема толкова време на този лигльо за подготовка да си подаде оставката. Хората се трепят да работят за 10 пъти по-малко, а той има наглостта да обеснява колко време му е отнело...
Когато някой се захване с обществено полезна дейност не е редно да търси пряк ефект-в случая заплащане.Ако действията му са били правилни и в края на краищата има полза от тях,то хората все някак ще му се отблагодарят.Тия нашите почнаха сами да си дават оценки,които изразяват в пари ,ама не се сещат че гражданите не са слепи и глухи и не са чак толкова наивни.Видов ден винаги е имало!
АТАКА и ДПС са на коренно различни позиции в националната ни политика.Вижте ги обаче като става дума за дигане на заплатите си как стават твърде единни.Заедно почват да се прехваляват и набързо забравят враждите.
Красимире, Красимире, ей сега вече е ясно колко струваш-що го допусна това, алчни и безмозъчни тюфлеци, всички за клюки и пари са там, и ти с тях , че ги и протежираш.Спри ги , иначе си аут, никога повече няма да сте на власт-сами си изядохте късмета и шанса, допуснахте да отвратите и малкото хора на ваша страна с тази гавра-4 пъти, срам ме е , абе лиги неграмотни какво си мислите?-в кърпа ви е вързан мандата ? Да, ама не -ей сега вече герберите успяха , и нека след като дадохте път на алчните и безотговорните, хак да ви е !!!
Ашколсун на нашите "ИЗБРАННИЦИ" и това ако не е предизборна агитация здраве му кажете. Има хора които не могат хляб да си купят а тези "ТЮФЛЕЦИ" които дупетата не са им се потили папат от няколко места. Работна заплата хонорари дялови участия в няколко фирми че и посегнаха и на парите на Общината.Вместо тя с тия пари да построи помещение за хора с по-специални нужди /като инвалиди дневен център за възрастни защото те са ваши родители -на съветниците и щото имате връзки ги натирвате в старчески дом/. Засрамете се поне веднъж не сте вечни на тази позиция идват избори помислете си малко за постъпките. И последно моля дамите и господата как СПИТЕ вечер в "НАШИЯ" град и как срещате ВАШИТЕ избиратели и ги гледате в очите.
Коментари
Анонимен
Най-гадното в цялата история е, че всички тези, които си гласуваха увеличението, са избрани основно с гласовете на най-мизерстващите и онеправдани слоеве от нашето общество - турците от селата, пенсионерите и циганите в града.
И тъй като техния вот на изборите беше протествен (визирам особено пенсионерите, гласували за Атака) сега си сърбат попарата на безумието на протестния си вот. С този протестен вот избраха кресливи малоумници, които вече показаха достатъчно на какво точно са способни.
Дето се казва - Да му имам акъла на българина, дето му идва отпосле! С тази подробност, че този акъл няма да можеш да го ползваш поне 4 години до следващите избори!
Но пенсионерите не четат форуми по интернет, за вестници не им стигат парите, телевизията е нещо съвсем отделно, и накрая току - виж отново не са разбрали за какво иде реч и ще гласуват пак против някого, насаждайки ни нови малоумни или неграмотни кресльовци!
Истината е, че трябва да се гласува!
въпрос
Погледнете внимателно снимката и кажете кой толкова е закъсал за пари ?Това са най-големите лакомници !
цома
Как кой е закъсал-100-енЧо от АтАкА
Ани
Като му отнема толкова време на този лигльо за подготовка да си подаде оставката. Хората се трепят да работят за 10 пъти по-малко, а той има наглостта да обеснява колко време му е отнело...
Орешарски
Когато някой се захване с обществено полезна дейност не е редно да търси пряк ефект-в случая заплащане.Ако действията му са били правилни и в края на краищата има полза от тях,то хората все някак ще му се отблагодарят.Тия нашите почнаха сами да си дават оценки,които изразяват в пари ,ама не се сещат че гражданите не са слепи и глухи и не са чак толкова наивни.Видов ден винаги е имало!
националист
АТАКА и ДПС са на коренно различни позиции в националната ни политика.Вижте ги обаче като става дума за дигане на заплатите си как стават твърде единни.Заедно почват да се прехваляват и набързо забравят враждите.
Бат Розко
Красимире, Красимире, ей сега вече е ясно колко струваш-що го допусна това, алчни и безмозъчни тюфлеци, всички за клюки и пари са там, и ти с тях , че ги и протежираш.Спри ги , иначе си аут, никога повече няма да сте на власт-сами си изядохте късмета и шанса, допуснахте да отвратите и малкото хора на ваша страна с тази гавра-4 пъти, срам ме е , абе лиги неграмотни какво си мислите?-в кърпа ви е вързан мандата ? Да, ама не -ей сега вече герберите успяха , и нека след като дадохте път на алчните и безотговорните, хак да ви е !!!
шуменка
нещастници как нер ви е срам бе идиоти такива вие съвест нямате ли бе
МНЕНИЕ
Ашколсун на нашите "ИЗБРАННИЦИ" и това ако не е предизборна агитация здраве му кажете. Има хора които не могат хляб да си купят а тези "ТЮФЛЕЦИ" които дупетата не са им се потили папат от няколко места. Работна заплата хонорари дялови участия в няколко фирми че и посегнаха и на парите на Общината.Вместо тя с тия пари да построи помещение за хора с по-специални нужди /като инвалиди дневен център за възрастни защото те са ваши родители -на съветниците и щото имате връзки ги натирвате в старчески дом/. Засрамете се поне веднъж не сте вечни на тази позиция идват избори помислете си малко за постъпките. И последно моля дамите и господата как СПИТЕ вечер в "НАШИЯ" град и как срещате ВАШИТЕ избиратели и ги гледате в очите.