Общинските съветници в Шумен гласуваха четворно увеличение на възнагражденията си. Предложението, внесено от Сюлейман Бакиев, предизвика бурен дебат в сесийна зала, но успя да събере необходимите 21 гласа. «За» гласуваха парламентаристите от БСП, ДПС и Атака, както и независимите Петър Атанасов, Павлина Дянкова и Стефанка Маринова. ГЕРБ бе против, а от НДСВ, Гергьовден и СДС се въздържаха.
До сега всеки съветник получаваше на месец средно 60 лв., след увеличението ще взема над 200.
«Когато страната е в криза и все повече хора остават без работа, когато не се дават или въобще не се дават заплати, това увеличение на възнагражденията ни е неморално», каза съветникът от ГЕРБ Красимир Минчев. Колегата му д-р Петко Загорчев обясни, че при условие, че лекар за една нощна смяна получава не повече от 30 лв., съветник да взема 70 лв. за 1 час работа е абсолютно недопустимо.
«Не мога да се съглася, че работата ни е само 1 час. Аз лично се подготвям за комисия много повече време. А ГЕРБ, ако иска, нека да продължава да си дарява възнагражденията», каза съветникът от Атака Стоян Русев.
ШУМ.БГ
Г-н Йорданов, сега прочетох изказването ви в политофициоза "Шуменска заря". Наистина ли смятате, че възнагражденията на съветниците, в това число и вашето като съветник и участващ в две комисии, са "максимално редуцирани" за работата, която /не/вършите? И второ - предишния общински съвет, в предния си мандат, какво мнозинство имаше, не помните ли? Не сте бил съветник тогава, но допитайте се до колегите си от бсп, вкл. и до настоящия кмет, който също беше съветник до 2005 г., не бяха ли бсп и ндсв партиите, които тогава си гласуваха възнаграждение? Ако и в адвокатлъка сте такъв популист и незапознат с фактите, не се учудвам защо са ви нужни допълнителни материални стимули за работата ви като съветник.
Пак от нашите данъци ще се плаща на членовете на РИК, които са супер некадърници. Заради онзи калпак Гатев, пишман адвокат на община Шумен и председател на РИК, ОбС се наложи да гласува едно решение вчера, което се споменава "между другото" - за смяната на името на Индустриалния парк, постаро му - зона.
Коментари
coma
e да де, ама и shymen се пише shumen............
newinnia
Danazite gi wdignaxa za sebe si gospodata ot Obshtinskiat sawet mi se strywa???
;)
До Ивайло Йорданов - общински съветник от БСП:
Г-н Йорданов, сега прочетох изказването ви в политофициоза "Шуменска заря". Наистина ли смятате, че възнагражденията на съветниците, в това число и вашето като съветник и участващ в две комисии, са "максимално редуцирани" за работата, която /не/вършите? И второ - предишния общински съвет, в предния си мандат, какво мнозинство имаше, не помните ли? Не сте бил съветник тогава, но допитайте се до колегите си от бсп, вкл. и до настоящия кмет, който също беше съветник до 2005 г., не бяха ли бсп и ндсв партиите, които тогава си гласуваха възнаграждение? Ако и в адвокатлъка сте такъв популист и незапознат с фактите, не се учудвам защо са ви нужни допълнителни материални стимули за работата ви като съветник.
Анонимен
Ковчег да си купите с тия пари...
newinnia
Ot mene sweshtite, az cherpia.
newinnia
Xora glasuwaite za GERB.
Анонимен
Красимир Костов и Иван Йонков също бяха съветници и си гласуваха възнаграждения. Това забравиха ли го? Сега ни лук яли, ни мирисали - паразити долни!
хаха
Пак от нашите данъци ще се плаща на членовете на РИК, които са супер некадърници. Заради онзи калпак Гатев, пишман адвокат на община Шумен и председател на РИК, ОбС се наложи да гласува едно решение вчера, което се споменава "между другото" - за смяната на името на Индустриалния парк, постаро му - зона.
newinnia
xa xa xa sawpada ywelichenieto sas praznika, abe mnogo rabotiat tezi xora?????