Дубълът на мъжкия отбор на баскетболния „Шумен“ записа победа над „Светкавица“ Търговище в мач от втория ешелон на баскетболното първенство при мъжете с 86:69.

С тази победа шуменският тим остава на второ място и продължава да гони лидера в групата на изток Икономически университет (ИУ) Варна. Варненци се наложиха над „Шоутайм“ със 75:65 и имат 21 точки в актива си. „Шумен“ е с 20 т.

Шуменци изиграха много силна първа четвърт, в която натрупаха аванс, достатъчен за крайната победа. След 10 минути игра „Шумен“ поведе с 37:18.

След това „Светкавица“ изравни играта, но до края на мача не успя да стопи натрупания пасив от първите минути.

Константин Паисиев завърши с 10 точки, 13 борби (7 в нападение) и 12 асистенции за  „Шумен“, а Милош Чойбашич добави 32 точки и 11 борби.

До края на редовния сезон в ББЛ А група на изток остават два кръга, като мачовете от единия от тях ще се играе на 3 април в зала „Арена Шумен“.