Футболните отбори на „Волов“ и „Светкавица“ завършиха 2:2 в мач от 19-ия кръг на Трета лига на североизток. Шуменци на два пъти повеждаха в мача, но „Светкавица“ успя да изравни и да вземе точка на ст. „Панайот Волов“.

През второто полувреме мачът се игра под проливен дъжда, което затрудни отборите. От тази ситуация се възползваха по-опитните футболисти от Търговище.

Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, като „Волов“ създаде по-опасни ситуации пред вратата на гостите. В 27-ата минута шуменци се поздравиха с първо попадение. Точен за 1:0 бе Алекс Стойчев. В 43-ата минута „Светкавица“ стигна до равенство. Опитният Румен Николов излъга защитата на шуменци, подаде към Николай Илиев, който вкара за 1:1.

„Волов“ поведе в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Димитър Игнатовски бе оставен непокрит и младият футболист отбеляза за 2:1. В останалото време до края на мача шуменци имаха шансове за нови попадения, но не успяха да отбележат. В последните петнайсет минути „Светкавица“ натисна домакините, които се защитаваха добре, но в 88-ата минута гостите от Търговище стигнаха до гол. Отбеляза го Серкан Мустафов с удар от над 30 метра. Вратарят на „Волов“ не успя да реагира адекватно и топката влезе в мрежата му за крайното 2:2.