Баскетболистите от “Шумен-2” оглавиха класирането в ББЛ А група – Изток, след като се наложиха над досегашния лидер Икономически университет – Варна с 81:61.

В зала “Арена Шумен” домакините изиграха много силна първа част и поведоха с 19:7. През вторите десет минути ИУ изравни играта, но не успя да стопи изцяло преднината на шуменци и на полувремето те водеха с 41:29.

През второто полувреме съставът на “Шумен”, в който играха и част от баскетболистите от вчерашния мач с “Левски” в НБЛ, не изпусна контрола и спечели срещата.

За “Шумен” Милош Чойбашич наниза 30 точки и записа 20 борби в мача. 14 точки отбеляза капитанът Виктор Серафимов. С 11 точки  и11 борби мача завърши Константин Паисиев, за победата 11 точки записа и Ростислав Тончев.

До края редовния сезон в А група има още един кръг, както и да отложени мача, единият от които е отново сблъсък между Икономически университет и Шумен.