Състезателите по ориентиране на варненския клуб „Бегун“ спечелиха отборната купа  „Шуменска крепост-Сивен“ 2022 г. Втори останаха ориентировачите на „Академик“ Варна, трети са тези на „Абритус“ Разград.

Традиционната за Шумен надпревара по ориентиране се проведе в два дни – събота и неделя и събра над 150 състезатели от 10 г. до над 65 години. Организатори са Българска федерация по ориентиране, клуб по ориентиране „Мадарски конник“ – Шумен и Община Шумен.

Участниците се ориентираха по трасе с дължина от 1,3 км при най-малките до 6,2 км за състезателите в Елитната група до 21 години. Крайното класиране може да видите тук.

Домакините раздадоха над 20 комплекта медали, а за малките ориентировачи имаше и предметни награди.

Бе връчена и традиционната купа на името на Симеон Венев, която се присъжда на най-добре представилия се състезател при мъжете до 45 г. Носител на приза за 2022 г. е Пламен Цонев от „Академик“ Варна.