Най-добрите състезатели на рапира се събраха в Шумен, за да излъчат шампионите при момчета и момичета във възрастовите групи до 11 г., до 13 г. и до 15 г. Състезанието се организира от Българската федерация по фехтовка, като домакин бе ФА „Волов“. При момчета и момичета до 13 г. и до 15 г., освен индивдуално, имаше и отборна надпревара за шампионските купи.

На фехтовалните пътеки в зала „Плиска“ се състояха оспорвани дуели, а шуменските рапиристи за пореден път показаха, че са един от най-добрите в страната.

При най-малките, рапиристите до 11 г. шампиони станаха Ивайло Андонов от Олимпик София и Силвия Дакова от Тракия Пловдив. Вицешампионка при момичетата е Ваяна Делчева от Шумен 1951.

При момчетата до 13 г. златния медал спечели Росен Великов от Волов, среброто взе Ивайло Андонов от Олимпик, а бронза си разделиха Венелин Николов от Волов и Петър Терзи от Ахил. При момичетата в тази възраст шампионка стана Габриела Топалова от Олимпик, втора е Силвия Дакова от Тракия, а третото място си разделиха Ваяна Делчева от Шумен 1951 и Лилия Николова от Варна.

При рапиристите до 15 г. златото взе Данаил Полишев от Тракия. Втори завърши Велислав Великов от Волов, а третото място е за Теодор Тодоров и Ивелин Христов от Волов. Шампионка при момичетата до 15 г. е Виктория Пастърмаджиева от Тракия, втора е Евангелина Велчева от Ескалибур, а трети са Дея Велева от Шумен 1951 и Габриела Топалова от Олимпик.

В турнира на рапира, при момчетата до 13 г. отборно шампиони са рапиристите на Тракия в състав Атанас Гюров, Димитър Панайотов, Диян Николов и Данаил Полишев. На второ място завършиха фехтовачите на Волов-1 в състав Велислав Великов, Кристиян Велков, Теодор Тодоров и Ивелин Христов. Трети са състезателите от втория тим на Волов - Росен Великов, Венелин Николов и Мартин Терзиев.

При момичетата до 13 г. отборно златните медали спечели тимът на Волов в състав Христина Герчева, Ана-Мария Танева, Емма Тодорова и Патрисия Чепишева. Сребърния медал взеха фехтовачките на Ескалибур, а бронза отиде в отбора на Шумен 1951 - Дея Велева, Мая Александрова, Сесил Заид.

При рапиристите до 15 г. първи завърши тимът на Тракия Пловдив. Втори са състезателите на Волов-1 Велислав Великов, Кристиян Великов, Теодор Тодоров и Ивелин Христов, а трети са рапиристите на втория тим на Волов - Росен Великов, Венелин Николов и Мартин Терзиев.

При момичетата до 15 г. отборно шампионската титла спечели тимът на Волов Христина Герчева, Ана-Мария Танева, Емма Тодорова и Патрисия Чепишева, сребърния медал взе Ескалибур, а бронза е за Шумен 1951 - Дея Велева, Мая Александрова, Сесил Заид.