8 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала спечелиха състезателите на спортен клуб по кик бокс и муай тай „Шуменска крепост“ на провелото се в Пазарджик държавно първенство в стил К1. Завоюваните медали донесоха и отборната купа на шуменския клуб в оспорваната надпревара.

Към медалите на по-големите бойци 3 отличия прибавиха и най-малките, които участваха в съпътстващия детски турнир в стил лоу кик. Тимур Тасимов спечели злато при 7-8 годишните, също със злато се окичи Илия Манолов при деца 11-12 години. Сребърен медал завоюва Дарио Петромилов при деца 11-12 години.

В спортната зала в Пазарджик участваха близо 300 бойци – над 190 в стил К1 и 90 в детския турнир.

На ринга в стил К1 за първите места играха състезатели от 13 г. до мъже. Шуменци бяха безапелационни във всички възрастови групи. Шампиони при 13-14 годишните са Алексей Чилей и Анатоли Антоха. Никол Мартинова се окичи със златото при момичета 15-16 години. Мриян Петков също спечели злато при юношите 17-18 години. В същата възрастова група в кат. +91 кг шампион е Михаил Антоха. При мъжете Георги Атанасов стана шампион в кат. до 75 кг.

Вицешампионски титли за шуменския клуб във възрастовата група 13-14 години спечелиха: Димитър Петромилов, Алекс Ангелов, Габриела Василева и Хелен Хасан.

С бронзови медали за отборната купа допринесоха Джан Нури при 15-16 годишните, Павлина Димитров при девойки старша възраст, Ростислав Русев при юношите старша възраст и Хасан Алпер при мъжете в кат. до 75 кг.

"Състезанието бе много силно и оспорвано. Имахме подкрепа от шуменска агитка, представихме се отлично. Най-хубавото е, че се връщаме здрав и без сериозни контузии“, каза треньорът Галин Методиев след поредния успех на състезателите си. В Пазарджик на Методиев помагаха Християн Тотев, Иван Иванов, Ани Тотева, Полина Галинова, Игор Барбара и Иван Деркаченко.