Отборът на “Шумен” спечели с 26:24 (11:12) дерби срещата от 7-ия кръг на А хандбалната група срещу “Спартак” във Варна. Шуменци измъкнаха победата с по-добра игра през второто полувреме.

Очаквано мачът бе много равностоен и пред собствена публика “Спартак” търсеше победата и през първата част успя да обърне шампионите. След размяна на голове в средата на полувремето шуменци поведоха, като авансът им стигна до 3 попадения – 9:6. “Спартак” стигна до равенство – 9:9, след което отново последва размяна на голове, а в края домакините поведоха с гол – 12:11.

След ново равенство – 15:15 в началните минути на второто полувреме, “Шумен” избухна и с 3 гола на Балчев и 2 на Грозев шампионите поведоха с 20:16. Но “Спартак” бързо върна две попадения и авансът на “Шумен” отново бе сведен до 2 гола. Грозев обаче върна преднината с два гола след контраатки, като при едната буквално скъса мрежата на вратата на домакините.

Минута и половина преди края на мача “Шумен” имаше аванс от два гола, който бе стопен до 1 след попадение на Славов. В оставащите 15 секунди шуменци успяха да запазят топката и дори да организират атака, завършена точно от Добрев за крайното 26:24.

“С опит и здрава защита през второто полувреме взехме победата. Първото ни полувреме бе слабо. Много съм доволен от играта, която показаха по-младите в отбора”, коментира след срещата старши треньорът на “Шумен” Никола Карастоянов.

В следващия кръг, на 26 ноември от 16,00 часа шампионите посрещат в зала “Арена Шумен” “Чардафон” Габрово.