Отборът по хандбал на “Васил Левски” Нови пазар загуби само с един гол домакинството си на все по-добре играещия тим на Сливница. В залата в Суворово момичетата от Нови пазар не успяха да стигнат поне до точка след 24:25.

Срещата бе от 7-ия, последен за есенния полусезон кръг от А група при жените.

Двата тима направиха много оспорван мач, който от началото тръгна гол за гол. “Васил Левски” бе догонващия в мача до 11-ата минута, след която навакса изоставането си от два гола и обърна резултата и на полувремето поведе с 12:9.

Гостите от Сливница записаха силни начални минути на втората част и след 6 гола срещу 2 за “Васил Левски” и се върнаха в мача. До 50-тата минута двата тима си разменяха по гол и резултатът мина през 4 равенства. При 21:21 хандбалистките на “Васил Левски” поведоха с 2 гола и задържаха аванса си до 58-та минута – 24:22. Тогава отборът от Сливница вкара три безответни попадения и взе победата в мача

Следващата седмица двата отбора отново ще се изправят един срещу друг. На 17 декември в Сливница те ще играят мач от турнира за купата на България.