Мъжкият хандбален отбор на „Шумен 61” започна с победа 2024 г. В зала „Арена Шумен” шампионите взеха убедителна победа срещу третия във временното класиране „Фрегата” Бургас с 35:20 (16:9).

Мачът бе от 8-ия кръг на първенството и бе отложен поради тежки атмосферни условия в цялата страна.

Шуменци доминираха в двубоя с “Фрегата” още от началните минути. След резултат 3:3 шампионите направиха няколко атаки, завършили с голове и поведоха със 7:3, като до почивката увеличиха аванса си до седем гола – 16:9.

Шампионите бяха по-добрият тим и през втората част и резултатът в тяхна полза набъбна – 20:10. Бургазлии, които бяха в намален състав, заради болни играчи, опитаха да посъкратят пасива си и го направиха до 21:15, като в тези минути с отлични намеси вратарят им Пламен Иванов предотврати голове във вратата си.

Устремът на гостите бързо бе спрян. Шуменци отново започнаха да бележат и затвориха мача с убедителен резултат.

Бранимир Балчев бе най-резултатен за “Шумен” с 8 гола, 6 добави Енгинджан Сали. За “Фрегата” с 9 гола се отличи Марио Марев.

Следващия домакински мач на “Шумен” е идната събота, 20 януари, когато в зала “Арена Шумен” шампионите посрещат от 14,00 часа НСА.