“Шумен” записа десета победа в хандбалното първенство при мъжете. В мач от 12-ия кръг в зала “Арена Шумен” шампионите разгромиха тима на “Чардафон” Габрово с 42:24.

Победителят в мача стана ясен още в десетата му минута, когато домакините поведоха с 8:2. Интригата напълно бе убита в края на полувремето, завършило 23:8 за шуменци.

Момчетата от “Чардафон” не успяха да се противопоставят на “Шумен” и през втората част. Авансът на домакините се увеличи, а Костадин Семерджиев, който води отбора в срещата, завъртя в игра всички хандбалисти от тима.

Бранимир Балчев от “Шумен” стана голмайстор на мача с 10 попадения. По 7 гола за победата вкараха Александър Димитров и Димитър Грозев, 6 пъти се разписа Тансер Юсню.

За “Чардафин” с 8 гола се отличи Станислав Йорданов.

В следващия кръг “Шумен” гостува на “Добруджа”, а седмица след това (уточнява се датата 17 или 18 февруари) е дербито на шампионата с “Локомотив” Горна Оряховица, като домакин на срещата е “Шумен”.