Атлетите от Шумен се представиха отлично на Националния шампионат по спортно ходене като спечелиха четири от десетте титли в състезанието. То се проведе в Мизия и събра над 100 атлети от 15 клуба от цялата страна.

За Шумен първи места спечелиха Денис Ихсан на 10 км за юноши под 20 г.,  Еркан Закир при мъже.20 км, Атила Расим при юноши под 18 год. на 10 км и  Андрея Стоянова при девойки под 20 г.  на дистанция от 10 км.

На почетната стълбичка се качиха още Веселина Янкова и Екатерина Миронова които са със сребърни медали съответно при девойки до 18 г. и до 20 г. и Жанет Янакева (девойки до 20 г.) и Теодор Куртев (мъже 20 км), които се окичиха с бронзови отличия.

Лазарина Христова (Нови пазар) спечели шампионска титла на 5 км при девойките под 18 години с време от 29:56 минути при норматив за европейското първенство за тази възраст – 26:00.00.