Назначен е нов заместник областен управител на област Шумен, съобщиха от пресцентъра на администрацията. Това е Севгин Хълми.
Той е на 45 години. Завършил е Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, магистър е по „Икономика и управление на бизнеса“. От 2015 г. до 2021 г. е бил сътрудник на член на Европейския парламент (Представителство и координация). Работил е в Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури - София като главен експерт в отдел „Технически инспекторат“ към дирекция „Европейски фонд за рибарство“, а преди това - в Общинска администрация - Каолиново - като младши специалист „Хуманитарни дейности и защита на потребителите“.
На последните парламентарни избори бе шести в шуменската листа на "Прогресивна България".
Севгин Хълми е назначен със заповед на министър-председателя Румен Радев и встъпва в длъжност от днес, 20 май 2026 г.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Сезгин беше председател на областното ДПС след махането на Аксел Руфат по давление на Пеевски. Радев се прегърна с Пеевски.
Анонимен
Кадър на ДПС,очаквате промяна ли хаха
Анонимен
Докато няма писмен изпит за грамотност, все такива малограмотни ще се навират по държавните хранилки. Достатъчно е да му се продиктуват 2-3 произволни изречения.
Анонимен
Даже Звезди Тапицера е малко -по-грамотен от този...
Анонимен
Който има възможност да се изнася от Шумен.
Даже е късно вече.
Настрадин ходжа
Върнете Ралица ,беееее или пък пруфесуръ по заекване Жифку Жечефъ.
Анонимен
Калинки и рибки
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
А кой ще спечели местната власт, да не би да мислите за професора инженер....