“Боян Българанов” е най-мръсният квартал на Шумен. Това са установили служители на общинската дирекция Инспекторат, които са обходили и класирали районите на града по чистота.
На второ място по мръсотия е кв. “Бялата пръст”, а трето място делят “Тракия” и “Еверест”. В “Боян Българанов” проверяващите открили боклуци навсякъде – между блоковете, около казаните, в парковете и градините. В ромския квартал освен битовата сме имало изхвърлена и животинска тор и строителни отпадъци. В “Тракия” и “Еверест” преобладавали строителните отпадъци.
Наградата за най-чист квартал печели “Добруджа”. Там гражданите поддържали в изряден вид както градинките така и детските съоръжения.
“Тази година за втори път организираме общоградско пролетно почистване. Кампанията стартира на 30-ти март и ще приключи в края на април”, каза началникът на дирекция Инспекторат Свилена Иванова (на снимката). За най-активните в кампанията тя обеща награди за най-чисто училище, търговски обект, жилищен бллок и отделна личност.
ШУМ.БГ
В Добруджата е най-чисто,защото там живеят предимно пенсионери,които са свикнали да пазят и чистят.Каймакът на Шумен живее около големите номера на Владайско въстание (от бившия РУМ до пожарната приблизително).
що ни идиш да чистиш ти мааа конкури ши ми прай всички безработни ни карат да чистим само центъра и добруджата другаде ни пращът никой да чисти ари иди да чистиш мъъ
Някой може ли да каже каква е работата на инспектората.Подавала съм и няколко сигнала за направен лош тротоар след разкопаване- няма ги никакви.Но си вземат заплатите редовно. Обикалят пняколко пъти в годината със служебните си коли и после си слагат оценки и байрячета. Срамота е толкова хора на служба. А г-жа Великова тя пък какъв начелник им е.
Инспекторите няма ли с какво да се занимават, че са тръгнали да класират квартали по мръсотия? Да отида ли аз при тях да направя класация на най-дълго играещите компютърни пасианси в служебно време?
За първи път чувам ,че имало такава служба,имат ли горещ телефон ,където да се обаждаме за нередности и те да реагират.Иначе не виждам смисъл да съществуват.
Колкото за чистотата, българския гражданин не може да бъде научен на чистота
Коментари
ЕДИН
В Добруджата е най-чисто,защото там живеят предимно пенсионери,които са свикнали да пазят и чистят.Каймакът на Шумен живее около големите номера на Владайско въстание (от бившия РУМ до пожарната приблизително).
888
браво на общината страхотна работа е свършила що не вземат да си размърдат малко задниците а не да кичат знаменца по картата
аз
по цял ден чистя около блока и у дома,кога ще ме възнаградиш, свиленче
Шуменец
Направили конкурс "Кое е най-мръсното място в кочината"!
скелета
що ни идиш да чистиш ти мааа конкури ши ми прай всички безработни ни карат да чистим само центъра и добруджата другаде ни пращът никой да чисти ари иди да чистиш мъъ
Дида
Някой може ли да каже каква е работата на инспектората.Подавала съм и няколко сигнала за направен лош тротоар след разкопаване- няма ги никакви.Но си вземат заплатите редовно. Обикалят пняколко пъти в годината със служебните си коли и после си слагат оценки и байрячета. Срамота е толкова хора на служба. А г-жа Великова тя пък какъв начелник им е.
Анонимен
Инспекторите няма ли с какво да се занимават, че са тръгнали да класират квартали по мръсотия? Да отида ли аз при тях да направя класация на най-дълго играещите компютърни пасианси в служебно време?
Анонимен
За първи път чувам ,че имало такава служба,имат ли горещ телефон ,където да се обаждаме за нередности и те да реагират.Иначе не виждам смисъл да съществуват.
Колкото за чистотата, българския гражданин не може да бъде научен на чистота
Mитьо
Проверете зад блока на РИШКИ ПРОХОД 20 и тогава ще се уверите колко е чист кв.Добруджа????