Иззеха над 2 километра мрежи от язовирите “Тича” и “Мараш”
Снимка: ИАРА
20 мрежи с дължина над 2 км са извадили при проверка на язовирите “Тича” и “Мараш” вчера инспектори на Териториалното звено на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) Шумен. От яз. “Тича” са извадени 16 мрежи, а от яз. “Мараш” – 4. При проверката на яз. „Тича” са иззети и 2 герима /въже или дебела корда, на която са навързани много куки/ с обща дължина 300 метра. Конфискувана е 30 кг риба, която е дарена на Детския дом за деца лишени от родителски грижи във Велики Преслав. Около 40 кг шаран е върнат във водите на язовира. В района на село Тушовица, край яз. „Тича” инспектори на ИАРА Шумен залавят и 2-ма бракониери от с. Бяла река и с. Миланово, на които са съставени актове за нерегламентиран стопански риболов. От тях са конфискувани 5 бр. мрежи.
21 акта за любителски риболов през почивните дни са съставили инспектори от Териториалното звено на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури Хасково. От проверките по реките в региона са конфискувани 2 бр. мрежи с обща дължина над 60 метра.
ШУМ.БГ
НЕ МОЖЕ ДА НЕ ЗНАЯТ НА КОГО СА ТИЯ АТРИБУТИ И КОЙ СЕ ОБЛАГОДЕТЕЛСТВА ОТ ЦЯЛАТА РАБОТА.АКО ИМА ХОРА, КОИТО ИМ ЗНАЯТ ИМЕНАТА А СЪЩО И НА ТЕЗИ, КОИТО ТРЕПЯТ БЕЗРАЗБОРНО ДИВЕЧА ПИШЕТЕ ГИ. ТЕ СЕ СМЯТАТ НЕДОСЕГАЕМИ НО ГОСПОД ЗАБАВЯ НО НЕ ЗАБРАВЯ.
тези от иарата са много кухи горките,защо не изчакали да видят кой ще дойде за мрежите и така да ги заловят ,рибарите си правят ташак с тях,много им станаха приятелите и залавят някои пичлегари които хабер си нямат от риболов
Коментари
Анонимен
Необходими са много по-сериозни санкции срещу бракониерите!!!
kosio samokoveca
kade e drugata riba ei samo 30 kg li vzehte?!?!?!?
ДОКОГА
НЕ МОЖЕ ДА НЕ ЗНАЯТ НА КОГО СА ТИЯ АТРИБУТИ И КОЙ СЕ ОБЛАГОДЕТЕЛСТВА ОТ ЦЯЛАТА РАБОТА.АКО ИМА ХОРА, КОИТО ИМ ЗНАЯТ ИМЕНАТА А СЪЩО И НА ТЕЗИ, КОИТО ТРЕПЯТ БЕЗРАЗБОРНО ДИВЕЧА ПИШЕТЕ ГИ. ТЕ СЕ СМЯТАТ НЕДОСЕГАЕМИ НО ГОСПОД ЗАБАВЯ НО НЕ ЗАБРАВЯ.
Аз
Таракчията от с.Ловец...И само не се правете ,че не го знаете.В тях е цял цех!!!
Анонимен
кой Наско Герчев ли
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
аз
нямаго вече бат данчо даскалов, да ги покровителства, като кольо ножаря,таракчията и гр.
11
А така стига са се мислили за недосегаеми
54
тези от иарата са много кухи горките,защо не изчакали да видят кой ще дойде за мрежите и така да ги заловят ,рибарите си правят ташак с тях,много им станаха приятелите и залавят някои пичлегари които хабер си нямат от риболов