Пламен Петков от ПП АБВ бе избран за заместник-председател на Общинския съвет в Шумен.
За него гласуваха 39 от 40-те присъстващи съветници, един се въздържа. Петков бе и единствена кандидатура.
Гласуван бе и съставът и ръководството на постоянните комисии. Те ще бъдат 10 броя и всяка от тях ще има по 7 членове. Председателите на 5 от тях ще бъдат от ГЕРБ, Реформаторският блок - 2, а БСП, Народният съюз, и НФСБ взеха по едно.
Председателите и зам.-председателите на комисии бяха избрани бързо и без дебат, тъй като за повечето постъпи само по едно предложение.
Комисията по бюджет и финанси оглави Виолета Неделчева /ГЕРБ/, по Икономическа политика Иван Ламбов /РБ/, по Териториално развитие и селищно устройство Светлозар Тузсузов /ГЕРБ/, по Селско стопанство и екология Димитър Александров /ГЕРБ/, по Култура Венцислав Венков /БСП/, по Младежки дейности и спорт Васил Христов /Народен съюз/, на Правна Даниела Русева /РБ/, по Просвета Валентина Тодорова /ГЕРБ/, по Здравеопазване и социална политика Стоян Тодоров /ГЕРБ/, и по Европейски проекти Наталия Стефанова /НФСБ/.
В началото на сесията също без особени дебати бе утвърден и новият правилник за дейността на Общинския съвет.
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
писето
Тъжни усмивки, разбити животи и житейски планове.Съдба...
VVVVV
Шумаци защо ме триете,за това че ви поправям грешките ли,това неспазване на правила ли са.И още един път да ви напомня че Наталия Стефанова не е от патриоти за Шумен, а от НФСБ.
Аз
Къде остана Владислав Григоров,за него май няма място в комисиите.
ха
Е как къде е Влади Григоров...по време на сесия беше на кафе в Лучиано, как да има за него място хахахах
11
Сервитьорка и Европейски проекти,две несъвместими неща.
великов
Вечната амбър от реформаторите нея огря с зам.председателското в общински но се уреди с правната комисия
кирил
Русева пак се е уредила
шуменец
Даниела Русева е умна и отговорна жена, но не всеки може да го прецени.