Супербоул традиционно съчетава две големи събития - финалния мач в Националната футболна лига (НФЛ) и шоуто на почивката. Тази година зрелище имаше и на двете места.

"Лос Анджелис рамс" стана шампион в Супербоул LVI след драматична победа с 23:20 над "Синсинати бенгалс". "Овните" успяха да обърнат резултата минута и половина преди края, въпреки че изоставаха с четири точки спрямо съперника си.

Внимание привлече и шоуто на почивката, където на сцената се появиха легендите на хип-хоп музиката Доктор Дре, Снуп Дог, Еминем и Фифти Сент, както и арендби певицата Мари Джей Блайж. Изпълнители, които имат общо 43 награди "Грами" и 22 албума №1 на "Билборд".

Най-обсъжданата тема след изпълнението беше жестът на Еминем, който коленичи. Той направи препратка към бившия играч от НФЛ Колин Каперник, дал начало на протести срещу полицейското насилие и расовото неравенство.

Според "Ройтерс" от НФЛ са поискали Еминем да не го прави по време на шоуто, но организацията отрече това да е вярно. Рап изпълнителят подкрепи Каперник още през октомври 2017 г.