Тимът на „Волов“ загуби при гостуването си на дубъла на „Спартак“ във Варна с минималното 0:1. Срещата бе от 1-ия кръг на новия сезон в Трета лига на североизток и се игра на терен “Живко Господинов” в СК “Локомотив”.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол и бяха на път да си разделят по точка от двубоя, но шест минути преди края на редовното време домакините успяха да вкарат гол.

В 84-ата минута Даниел Халчев нацели топката от воле и тя влезе в мрежата на шуменци, с което домакините от „Спартак“ спечелиха трите точки в мача.

Стартовите състави на двата отбора:

„Спартак II“: 1. Стефан Петков, 13. Стефан Стефанов, 8. Кристиян Курбанов, 3. Александър Трендафилов, 77. Любослав Маринов, 14. Николай Василев, 18. Александър Александров, 31. Симеон Иванов, 97. Баръш Николаев, 10. Денислав Славов,  23. Александър Янчев

„Волов“: 1  Йосиф Славчев, 17 Михаил Кирилов, 88 Даниел Желев, 20 Боян Димов, 6 Симеон Савов, 21 Христо Димитров, 11 Иван Цонев, 9 Ивелин Василев, 19 Радослав Ковачев, 27 Александър Радушев, 7 Божидар Пенчев.

В следващия кръг от шампионата „Волов“ посреща на стадиона в Шумен „Спортист“ Генерал Тошево. По програма мачът е на 20 август от 18,00 часа.

Днес като гост на „Спортист“ Генерал Тошево „Ботев“ Нови пазар загуби с 1:5. Във втория кръг тимът от Нови пазар посреща на 21 август от 18,00 часа „Рилци“ Добрич.