Шумен записа втора победа в Националната баскетболна лига и нанесе първа загуба на Спартак Плевен този сезон, след като го победи с 86:79 в зала "Арена Шумен".

Момчетата на Янко Янков поведоха в средата на първата част и не изпуснаха аванса си до самия край, въпреки че Спартак направи силна трета четвърт и бе близо до обрат. Шумен вече е с 2 победи от 7 мача, докато плевенчани са с 6 победи и 1 поражение.

Адриан Секулов бе най-резурлтатен за победителите с 27 точки, 10 борби и 5 асистенции. Георги Кендеров записа 17 точки, 7 борби и 4 асистенции. Рей Идоу завърши с 11 точки и 8 борби, Николай Георгиев с 13 точки, а Дажвонти Елис с 8 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Спартак Плевен силен мач направиха Мартин Маринов с 18 точки и 3 борби, Цветомир Чернокожев с 13 точки и 5 борби, Дейвид Хоутън с 13 точки и Ивко Ивков с 12 точки.

В следващия 8 кръг Шумен почива, а в 9 кръг ще е поредното домакинство срещу шампионите на НБЛ – Балкан Ботевград. Срещата ще се играе на 7 декември от 18.30 ч. в “Арена Шумен”.