Спартак се наложи като домакин над Шумен с 81:67 (18:19, 22:16, 17:16, 24:16) в мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Това бе втори пореден успех за плевенчани след този над Ямбол миналата седмица и явно отборът се измъкна от кризата,  която бе изпаднал. Спартак заема четвъртото място в класирането с баланс от 9 победи и 8 загуби. Шумен остава на последната 11-ата позиция в таблицата с 3 победи и 14 поражения.

В зала „Балканстрой“ в Плевен двата отбора изиграха равностоен мач, като домакините успяха да вземат крехка преднина от 5 точки на полувремето – 40:35.

След почивката отново домакините заиграха мног опо-добре и натрупаха аванс от 16 точки - 53:37 след серия от 13:2. Но след това отборът на Шумен се върна в мача и стопи изоставането си до четири точки при 55:51. С кош на Самаджи Хейнс-Джоунс обаче спартаклии се озоваха напред с шест точки преди началото на заключителния период - 57:51.

Спартак започна по уверено последните десет минути и постепенно отново натрупа добра преднина, която достигна 10 и повече точки и се поздрави с победата в мача.

Семаджей Хейнс-Джоунс се отличи с 15 точки за успеха на домакините. Станимир Маринов прибави дабъл-дабъл от 14 точки и 10 асистенции, Седариан Рейнс реализира 13 точки и направи 9 борби, а Цветомир Чернокожев приключи срещата с 11 точки и 7 овладени топки.

Идоу вкара 22 точки за Шумен като записа и 12 борби, Ишмаел Ел-Амин отбеляза 14 точки, Георги Кендеров се отчете с 11 точки и 7 борби.