„Шумен“ усети за първи път този сезон вкуса на загубата в шампионата по хандбал при мъжете. В дербито на 10-ия кръг в А група „Локомотив“ Горна Оряховица спечели с 24:22 в зала „Арена Шумен“.

Двубоят премина през няколко обрати в резултата, но в края момчетата на „Локомотив“ бяха по-точни в атака и успяха да измъкнат победата.

Двата отбора, които са основни претенденти за титлата този сезон се захапаха от началото на мача. След три равенства в резултата Димитър Грозев даде преднина на „Шумен“ с три поредни гола – 6:3. Тази разлика шуменци успяха да поддържат до 23-ата минута на срещата, когато „Локомотив“ успя да стигне до равенство – 9:9. Последва отново размяна на попадения и ново равенство 11:11, при което шуменци удариха греда, а в оставащите минути „Локомотив“ вкара два гола и направи обрат като на полувремето се оттегли с преднина от 13:11.

Шампионите отвърнаха още в началните секунди на второто полувреме и на свой ред обърнаха резултата в своя полза – 16:13. До средата на втората част шампионите водеха, но „Локомотив“ не се отказа да ги преследва и стигна до ново равенство – 18:18. Последва пропуск от дузпа за шуменци, а „Локомотив“ наниза три безответни гола, за да поведе с 21:18. Тази разлика от три гола гостите от Горна Оряховица успяха да задържат в оставащите минути. „Шумен“ пропусна още един път от дузпа, а „Локомотив“ бе точен при изпълнение на 7-метров наказателен удар и секунда преди края резултатът бе 24:21. в последната атака за мача „Шумен“ отбеляза, за да оформи крайното 22:24.