Проведе се първият турнир от веригата “Шахматни сезони”, която организира шахматен клуб “Шумен”, съобщиха от там.  В състезанието “Шахматна пролет” се включиха близо 80 деца от различни краища на страната.

Надпреварата бе разделена на турнир А – за шахматисти до 8 и до 10 г. И турнир Б – за шахматисти до 12 и до 14 г.

В Турнир А до 8 години: победител след 7 изиграни кръга е Ивона Русева (ЦСКА). След нея се наредиха Боян Манев (ШК "Дунав 1931") и Хакан Ахмедов (СКШ "Шумен").

При състезателите до 10 години първи е Мартин Кьосев (ЦСКА), втори - Стоян Илиев (ШК "Варна"), трети Ханко Кръстев (ШК "Сините камъни").

При 12-годишните след изиграни 5 кръга първото място зае Георги Димитров (ЦСКА), второто е за Никола Нейчев (ШК "Варна"), третото за Николай Р. Тодоров (ШК "Мисионис").

При състезателите до 14 години победител е Мартин Кънчев (ШК "Етър"). След него се наредиха Марин Пл. Маринов (ШК "Бургас 64") и Александър Петков (ШК "Шумен").

Първите петима във всяка възраст получиха предметни награди, любезно осигурени от "Ротари клуб" - Шумен и връчени от техните представители д-р Атанас Атанасов и адв. Даниела Русева.