Шампионска титла при девойки до 18 г. от националния шампионат по оф-роуд (планинско бягане) спечели състезателката на клуба по лека атлетика “Шумен”, съобщи треньорката на бегачката Господинка Жекова във Фейсбук профила си. Аделина Павлова финишира първа на дистанция от 4 км.

Отлично се представиха и други атлети, водени от Жекова. 4-то място записа Андрея Стоянова, 5-то място - Екатерина Миронова и 7-мо - Жанет Янакева, също при девойки до 18 г. Валентина Иванова се класира на 6-то място при девойки под 20 г.

“В изкачването до хижа “Алеко” в подножието на медалите с 4-то място е Екатерина Миронова.  6-ти места записаха Валентина Иванова и Еркан Закир - и тримата при състезателите под 20 г.
Браво момичета и момчета! Гордея се с вас”, написа още Господинка Жекова.

Националният шампионат по оф-роуд (планинско бягане) се проведе на планина Витоша на 29-30 април. Първият ден (29 април) бе за дистанции само с изкачване за мъже, жени, юноши и девойки под 20 години със старт село Бистрица и финал пред хижа „Алеко“. На втория ден (30 април) дистанциите бяха с обиколка, която включваше изкачване и спускане по склоновете на Витоша. Стартовете бяха в местността „Плажа“ и от центъра на Бистрица.