Мъжкият отбор на Шумен загуби с 83:91 контролната си среща срещу Академик Пловдив. Мачът се игра в зала “Арена Шумен”, а за домакините това бе втора проверка в подготовката за сезона в НБЛ.

В първите 10 минути Шумен водеше в играта и в резултата, но постепенно гостите от Пловдив взеха инициативата и шуменци бяха догонващи до края на мача.

На полувремето разликата бе само 3 точки в полза на Академик 49:46, но през второто полувреме тимът от Пловдив увеличи преднината си, като на моменти разликата стигна 9 точки. В заключителната част баскетболистите на Шумен се доближиха на 3,4 точки до съперника, но в края на мача Академик показа по-точна стрелба и по-малко грешки и взе победата.

Уилфрид Ликей бе най-резултатен за Шумен с 21 точки, като записа и 12 борби, 16 точки отбеляза Браян Камерън, по 13 добавиха Ивелин Тонев и Дейвид Ролинс.

Джейлън Минет вкара 16 точки за Академик, още четирима играчи отбелязаха по 15.

По програма следващата контрола на Шумен е на 18 септември срещу Черно море в зала “Арена Шумен”.