Пълен комплект медали спечелиха състезателките на боксовия клуб в Шумен на държавното лично и отборно първенство. Надпреварата е 2-и кръг за младежи и девойки до 15 г. и до 18 г, и се провежда в Горна Оряховица до 30 септември.

Даная Василева стана шампионка при девойки до 15 години в категория до 75 кг. В полуфинала тя победи убедително съперничката си от "Миньор" Перник. На финала още в първия рунд шуменката отказа състезателка от БК "Ладимекс" София.

Стефани Димитрова е със сребърен медал от шампионата. Тя го спечели в кат. до 70 кг при девойките до 18 г.

При 15-годишните момичета в кат. до 60 кг. Викториа Недева се окичи с бронз.

За първенството в Горна Оряховица заявки за участие са подали близо 200 боксьори от над 50 клуба, съобщиха от боксовата федерация. Представянето на ринга на младите ни таланти ще бъде внимателно следено и от треньорите на националните отбори за девойки, юноши и младежи за сформиране на съставите за следващата състезателна година.