463 ученици от 3-ти до 12 клас от 16 училища бягаха днес в най-старото лекоатлетическо състезание в Шумен крос “Златна есен”. Надпреварата по традиция се проведе по алеите в Градската градина, а участниците, разделени във възрастови групи и пол, бягаха 250 м, 500 м и 1000 м.

В отборното класиране при началните училища купата за първото място спечелиха учениците на НУ “Илия Р. Блъсков”, при основните училища първи са възпитаниците на II ОУ “Д-р Петър Берон”, при средните – победители са лекоатлетите на СУ “Панайот Волов”.

С най-много състезатели и тази година се представи СУ “П. Волов” - 110 и спечели Купата за масово участие. При началните училища купа за масовост получи НУ “Княз Борис I”, а при основните - II ОУ “Д-р Петър Берон”.

В индивидуалното класиране при ученици 3-4 клас победители са Далия Петрова от “Св.Св. Кирил и Методий” Царев брод и Павел Христов от II ОУ “Д-р Петър Берон”.

Най-бързи при децата 5-6 клас бяха Сияна Янкова от СУ “П. Волов” и Александър Крумов от II ОУ.

Първи при учениците 7-8 клас са Христина Йовчева СУ “П. Волов” и Желю Митков от ПГССХТ.

Аделина Павлова от СУ “Йоан Екзарх Български” бе недостижима при девойките 9-12 клас и с голяма преднина за поредна година спечели кроса. При юношите участниците бяха разделени в две серии и класирането се направи по време. Най-бърз по трасето от 1000 м бе Атила Расим от СУ “П. Волов”, завършил за 3,25.1 минути.

С крос “Златна есен” бе открита и учебно – спортната година в Ученическа спортна школа “Хан Крум”. Преподавателите в школата бяха съдии по трасето и се грижиха за безопасността на участниците. Здрава, успешна и присъствена година пожела на колеги и школници директорът на УСШ Людмила Любенова.