Отборът на момчетата V – VII клас от СУ „Сава Доброплодни” спечели първото място в общинските ученически игри по футбол. На финала играчите на училището по изкуствата се наложиха с минималното 1:0 над  тима от СУ „Йоан Екзарх Български“.

Спорът за третото място беше между II ОУ „Д-р Петър Берон” и СУ „Васил Левски”, а възпитаниците на базовото победиха с  5:1. .

С приз за най-добър реализатор бе отличен Хилтен Сабриев от СУ „Йоан Екзарх Български“.

Четвъртото място в класирането зае СУ „Васил Левски”, пети е отборът на  III ОУ „Димитър Благоев”, шести – на СУ „Трайко Симеонов”.

Следващата седмица е турнирът по футбол за юноши XI – XII, където заявки са подали 8 училищни отбори. Първите срещи от групите са насрочени за 24 октомври от 10,00 часа на Градския стадион.

Организатори на общинските ученически игри са Община Шумен и УСШ „Хан Крум“.