„На предстоящото заседание на наблюдаващия комитет по ИСПА ще настояваме за цялостно изграждане на някои пътни отсечки по ИСПА“, заяви кметът на Община Шумен Красимир Костов в предаването „Десетият град“ на „Форте“ радио. Кметът Костов коментира, че на определени места е очевидно, че задължението за възстановяване на улиците след прокопаванията не би могло да се ограничи до асфалтирането на прокопаните участъци. „Според нас например е необходимо изграждането изцяло на бул. „Симеон Велики“ в района на кооперативния пазар“, коментира още Красимир Костов. Според него наблюдаващият комитет по проекта ИСПА ще уважи тези искания на общината, а финансирането на сериозното възстановяване на такива улици може да се осигури от планирания резерв на проекта. На заседанието на комитета на 9 юни Красимир Костов ще докладва хода на изпълнението на цялостния проект и ще алармира за закъснелите плащания към изпълнителя през последните три месеца. Според Костов до 20-ти юни ще бъде компенсирано цялостното закъснение на строителната програма.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
някой вярва ли му още?
Кмета ще преасфалтира толкова ,колкото ВОЛОВ влезе в А група.Да се хванем на бас,улиците ще останат същите,проекта ИСПА няма да приключи до края на годината и НИЩО от програмата на "ЧЕСТНИЯТ" кмет няма да бъде изпълнено.А и той вероятно няма да довърши мандата си.
свободолюбив
65 години комунизъм!
Издаваш-да не би собствените му другари да имат уговорка с някого!?
Shumenec
Кога ще си ходи този пиян рошав прост комунист?
аз
кМЕТЕ, що не си пиеш пиенето в неделя, ами си тръгнал да разправяш глупости
до кмета
Кмете, запълни и следните дупки, че ще трябва юбилей да им правим скоро:
- на завоя пред ж.п. гарата(където почват стъпалата на градската);
- от светофара на пазара се движиш към тракийския и завиваш надясно към старата мототехника(след десетина метра окоп);
- на входа (за автобусите)на автогарата до пешеходната пътека;Полицаите поне там до мантинелата да си паркират колата,че като ги видим да не влизаме в дупката;
- като се идва от Базовото преди сфетофара на бившия ресторант "Плиска" напречната вдлъбнатина и дупката в дясната лента стоят от години;
- от автогарата посока сфетофара в лявата лента оправете шахтите;
- точно на завоя пред бившия "Плиска" тая шахта няма ли да я оправите;
Спирам,че ме заболя главата!Където е имало социализъм, нито една държава не е прокопсала!
към "аз"
Най-малко мен можеш да обвиниш, ако знаеш кой съм, че защитавам кмета.
Но ...с този стил не помагаш.Напротив.Следя ти писанията - част от тях не са твои ...Но коригирай...Дай да сменим стила...Давай факти - знам, че ги имаш...Този черен пиар /под форма злоба/ му мина времето . Просто хората не го четат - пропускат го...
Шофьор
"до кмета" Имай в предвид , че ти си посочил общо взето само местата около гарата , а останалата част от града хич не е по-различна ;)
Йонков
Най-после стана ясно кой къде е в цялата история.Ние си скачаме в дупките а : конкурсите направени от министъра, някой си ..../три германски фирми/ - строителен надзор - без право да санкционират - кмета - без реални права и ....питам КАКВО ПРАВИМ????
Ама ако всичко е така - а то е така - защото видях документите по ТВ "Шумен" - бат Бойко - вие пречите на шуменци и ги лъжете, че кмета им е виновен....
Защо?!
до кмета
Вярно е, че са около гарата.Минавам от там и за това съм ги запомнил точно.Навсякъде в Шумен е отчайващо!Има някои дупки и ниско разположени капаци на шахти, които са така от години.Ако не веднага, то поне след 1-2 години да ги оправят.Преди живеех на "Б.Българанов" и като тръгнеш надолу към Томбул джамия всички шахти бяха на поне 7-8 см. надолу.Пред "Стройресурса" на Гривица шахтата.До пето основно шахтите.През пролетта на 1996год. бяха почнали последното основно асфалтиране от Военна болница към обръщача.Сещам се, че бяха асфалтирали и паветата под Военна болница.Имам познати от други градове и се чудят как при дъжд крайречния булевард е река при наличието на такъв канал.