Улиците и площадите, които ще влязат в „Синята зона“ или зоната, в която ще има платено  кратковременно паркиране от 30 минути до 3 часа, бяха посочени днес от администрацията.

В новоизградената „Синя зона“ в Шумен попадат паркинга на пл. „Оборище“, ул. „Адам Мицкевич“ - едностранно пред данъчното, бул. „Славянски“ по сега съществуващия паркинг,  паркингът на пл. „Кристал“, бул. „Славянски“ двустранно до пл. „България“.

Предложените от администрацията улици и площади ще бъдат разгледани и гласувани от Общинския съвет на предстоящото му заседание в края на юли.
Според предложените промени в Наредбата за организацията на автомобилното и пешеходно движение на територията на Община Шумен, където е залегнало изграждането на „Синя зона“, ежегодно Общинският съвет взима решение кои улици да попаднат в нея.

На местния парламент се пада и задачата да определи цените за зоната за кратковременно паркиране. Точка за цените за „Синята зона“ обаче не е залегнала в дневния ред на предстоящата юлска сесия. 

ШУМ.БГ