Управителят на НКЦ внесе жалба в прокуратурата срещу убиеца на кучето Бера
Управителят на Немския кастрационен център д-р Милен Данков е депозирал в Районна прокуратура-Шумен жалба срещу Николай Каменов, убил с особена жестокост кучето Бера. На 9-ти май 24-годишният Николай Каменов се ядосал и подгонил кучето Бера, живееща пред блока му на ул. “Колю Фичето” в кв. “Тракия”. Първо запратил по него керамична саксия, след това го подгонил с метален прът и успял да го настигне на третия етаж в блока си. Там, според свидетели, блъскал животното и скачал върху тялото му, докато спряло да мърда. Аутопсията, извършена от ветеринарен лекар на Немския кастрационен център, показала, че кучето е с разкъсани черен дроб и далак, с множество кръвонасядания по цялото тяло.
В жалбата се настоява срещу Каменов да започне наказателно преследване или да бъде издадено наказателно постановление за нарушение. Според жалбоподатялят е нарушен Наказателния кодекс, Закона за защита на животните, Европейската конвенция за защита на животните и редица други нормативни актове. Деянието на Каменов може да бъде третирано като престъпление по чл.216 от НК, или като нарушение по чл.61 от ЗЗЖ.
ШУМ.БГ
ВСИЧКИ УХАПАНИ ОТ КУЧЕТА ДА ЗАВЕДАТ ДЕЛА СРЕЩУ ТОЗИ Д-Р МИЛЕН ДАНКОВ
ЗАПИСАНО Е :" След кастрация кучето се връща на старото му местообитаване, ако има кой да полага грижи за него...." Следователно - точно този център в едно с изявената защитничка Тонка Петрова трябва да определят хора или самите те, да се грижат за тези кучета. И за всички изпохапани и уплашени отговорност носят - те.
тук не става въпрос за едно убито ку4е с пистолет или отровено с антифриз. за теб и всички които не правят разликата и се питат защо и съда ше се занимава,ше ти отговоря.този изверг каменов,утре ако се напие или ядося ня майкати и почне да и скача на главата докато умре и целия град да разбере снимки на майкати в вестниците гледани и от малки деца и т.н.този изверг трябва да се прибере малко на топло първо да мине и през лудницата за проверка преди да е пострадал някои човек.
Доктор Милен Данков първо да си свърши неговата работа и тогава да върши хорската. В целия град се разхождат десетки бездомни кучета без пломби, размножават се и са предпоставка за разнасяне на зарази и инциденти.
Напълно подкрепям д-р Данков. На зла круша зъл прът й трябва! Напоследък се забелязва едно определено отдалечаване на гражданите ит природата. Види някой куче да се разхожда и бяга, като дявол от тамян. Имал съм случаи, в които, въпреки, че разхождам кучето си с намордник и на верига, разни жени да изпадат в умопомрачение от страх да не ги изяде кучето. Това вече е много! За такива хора имам една много хубава приказка: "Каквото може да ти стори един зъл човек, кучето няма да може да ти го направи!". И изобщо не ми харесва цялата кампания, подета от медиите срещу какви ли не животни. Постоянно се показват хора, нахапани от кучета, постоянно се държи народът в страх от какво ли не. Хора, спомнете си, че не сте расли в саксия! Ухапани винаги е имало, винаги ще има. Това не е нещо страшно. Единственото страшно и невъзвратимо нещо е смъртта.
Кучетата завзеха входовете на блоковете,да им предоставим и домовете си...пък ние човеците да хванем гората-без това сме луднали!Ще бъдем и по-близо до природата...
Коментари
Кучкаря
A стига бе за едно куче и съда ще занимавате.Я кажете какво става със ...........
ВСИЧКИ
ВСИЧКИ УХАПАНИ ОТ КУЧЕТА ДА ЗАВЕДАТ ДЕЛА СРЕЩУ ТОЗИ Д-Р МИЛЕН ДАНКОВ
ЗАПИСАНО Е :" След кастрация кучето се връща на старото му местообитаване, ако има кой да полага грижи за него...." Следователно - точно този център в едно с изявената защитничка Тонка Петрова трябва да определят хора или самите те, да се грижат за тези кучета. И за всички изпохапани и уплашени отговорност носят - те.
Милост
Разбира се, че ще внесе! Добре, че е имал доблестта да го направи!
Ама че сте глупави, не разбирате ли, че става въпрос за една ужасна и ненужна жестокост!!!
до кучкаря
тук не става въпрос за едно убито ку4е с пистолет или отровено с антифриз. за теб и всички които не правят разликата и се питат защо и съда ше се занимава,ше ти отговоря.този изверг каменов,утре ако се напие или ядося ня майкати и почне да и скача на главата докато умре и целия град да разбере снимки на майкати в вестниците гледани и от малки деца и т.н.този изверг трябва да се прибере малко на топло първо да мине и през лудницата за проверка преди да е пострадал някои човек.
Анонимен
Доктор Милен Данков първо да си свърши неговата работа и тогава да върши хорската. В целия град се разхождат десетки бездомни кучета без пломби, размножават се и са предпоставка за разнасяне на зарази и инциденти.
Шумналията
Напълно подкрепям д-р Данков. На зла круша зъл прът й трябва! Напоследък се забелязва едно определено отдалечаване на гражданите ит природата. Види някой куче да се разхожда и бяга, като дявол от тамян. Имал съм случаи, в които, въпреки, че разхождам кучето си с намордник и на верига, разни жени да изпадат в умопомрачение от страх да не ги изяде кучето. Това вече е много! За такива хора имам една много хубава приказка: "Каквото може да ти стори един зъл човек, кучето няма да може да ти го направи!". И изобщо не ми харесва цялата кампания, подета от медиите срещу какви ли не животни. Постоянно се показват хора, нахапани от кучета, постоянно се държи народът в страх от какво ли не. Хора, спомнете си, че не сте расли в саксия! Ухапани винаги е имало, винаги ще има. Това не е нещо страшно. Единственото страшно и невъзвратимо нещо е смъртта.
Тити
Кучетата завзеха входовете на блоковете,да им предоставим и домовете си...пък ние човеците да хванем гората-без това сме луднали!Ще бъдем и по-близо до природата...
тити-педигрибал
те и пенсионерите станаха много и те завзеха входовете на блоковете,но не им се подскача по главите докато измрът.хвани гората да не хванеш нещо друго
Тити
Аз не мога да стана "педи",познай защо?...