Орязват с 3,5 млн. лв. държавните субсидии за Шумен, съкращават 30% администрация
За община Шумен държавната субсидия ще бъде орязана с 3,5 млн. лв., стана ясно днес на пресконференция, дадена от кмета на общината Красимир Костов. Той уточни, че това са предварителните разчети преди приемане на актуализацията на държавния бюджет. „Сериозно е орязването на делегираните държавни дейности, с което общините не могат да поддържат нормален живот. При липса на финансов ресурс общините дори не могат да реализират проекти по европрограми, заради изискващото се 5% съфинансиране“, каза Костов. Според него е предвидено 30%-тно съкращение на Общинска администрация и даде пример, че от 208 души общинска администрация 52-ма са кметове и кметски наместници и от останалите 156 трябва да си тръгнат към 40. Кметът Костов определи ситуацията като „криза с намалени възможности да реагираме адекватно“ и каза, че при това състояние ще се забавят темповете за развитие на общината, ще отпаднат обекти, „ще завършваме почнатото и няма да започваме ново“. „Общината ще предприеме и нестандартни мерки, които сега не мога да обявя, но те ще бъдат в посока за разпределяне на някои функции в общинските дела“, допълни кметът. Той спомена и за необходимост от преструктуриране на администрацията на нова „принципиална“ основа, която ще засегне преструктурирането на дирекциите, но уточни, че броят на зам.-кметовете ще остане същия. „Имах и по-революционно намерение – дирекциите да останат без директори, но зам.-кметовете са необходими, защото търсим плътност и широта на дейността. Дори мисля, че е необходим и зам.-кмет по европроекти, но засега нямаме тези възможности, идеята остава като предизвикателство през следващите години“, добави Костов. Като предизвикателство той определи и следващия месец и половина, през което време ще се водят разговори със всички общински структури, като досега такива са проведени с детски градини, социални домове, здравеопазване, с кметове и кметски наместници. „Респектиран съм от предизвикателствата, но не съм уплашен“, каза Костов и уточни, че по отношение на приходите има темп, като се изключат приходите от продажби. Той бе категоричен, че в края на годината общината няма да завърши с бюджетен дефицит.
ШУМ.БГ
Златев прави всичко необходимо за просперитета на Шумен. Спечели ИСПА. За статуквото се сърдете на Костов и Гатев. Ще види кмета Костов кон боб яде ли.
Костовци, стига ревахте! В цялата държава е така, не само в Шумен и няма защо да се правите на ощипани моми. Вашата партия докара държавата дотук. Вие, другарю Костов, раздухте до неузнаваемост щата в общината, вие изхарчихте незнайно къде близо 5 милиона лв., оставени от предишното управление. Каквото сте си надробили, това ще сърбате!
Вместо паркингите да бъдат отдадени на концесия ,се назначиха 64 души щат.Всички на хранилката на общината.Като зам шефа на "Паркинги и гаражи"-председателя на ДПС Шумен ,няма дори книжка.
Коментари
Анонимен
Златев прави всичко необходимо за просперитета на Шумен. Спечели ИСПА. За статуквото се сърдете на Костов и Гатев. Ще види кмета Костов кон боб яде ли.
Видов ден наближава. Видов за Костов.
Анонимен
Светъл костюм със светла риза и светла вратовръзка си е класика от 60' на миналия век!
Анонимен
Костовци, стига ревахте! В цялата държава е така, не само в Шумен и няма защо да се правите на ощипани моми. Вашата партия докара държавата дотук. Вие, другарю Костов, раздухте до неузнаваемост щата в общината, вие изхарчихте незнайно къде близо 5 милиона лв., оставени от предишното управление. Каквото сте си надробили, това ще сърбате!
аз
кМЕТА да не се е развел нямаму я халката, а може и да я е продал за да плати на магистралчиците
а1
ха ха ха ха
@
ДА ПЛАТИ НА МАГИСТРАЛКИТЕ ЛИ? :)
пример
Вместо паркингите да бъдат отдадени на концесия ,се назначиха 64 души щат.Всички на хранилката на общината.Като зам шефа на "Паркинги и гаражи"-председателя на ДПС Шумен ,няма дори книжка.
Е как няма да ви орежат?Как?
ан
Ами тъй наречената дирекция " Инспекторат"? Те какво правят?
2
kmete niye cestnite sumensi sme steb nyama da dopusnem mosennisite ot gerb da upravlyavat grada ni