28 полицаи от Областна дирекция на МВР в Шумен са нградени за професионалния празник на служителите от МВР – 5 юли. От тях 4-ма с обявяване на благодарност и 24 с писмена похвала за проявен професионализъм при изпълнение на служебните си задължения. Това съобщи днес на пресконфернция директорът на ОД на МВР Любомир Христов. На петима служители от Областната дирекция е присъдена категория „В“- старши инспектор със заповед на министъра на вътрешните работи и те са назначени за началници на групи и участъци “Полиция”.
На пресконференцията днес присъстваха зам. директорът Захари Захариев, комисар Иван Иванов – зам. директор по “Пожарна безопасност и спасяване”, Сребрин Станчев, гл. разследващ полицай към отдел „Досъдебно производство“ на ОД на МВР, Валентин Иванов, началник „ГЗ“.
От началото на годината до момента 10 са наказаните полицейски служители, от които 7 с порицание, 2 с писмено предупреждение и един е уволнен дисциплинарно затова, че е карал автомобила си с 1.2 промила алкохол в кръвта и е предизивикал ПТП. „Извършваме комплексни проверки в районните полицейски управления. Правим вътрешни ревизии по делата, по досъдебните преписки, по подадените сигнали и след приключване ще огласим резултатите“, каза Христов. Той добави, че двама от наказаните са от РПУ-В.Преслав при извършена дисциплинарна проверка и констатация, че има невръчени актове по КАТ от миналата година. „От 8-те броя невръчени актове, 2-та са вече с изтекли срокове и те са за превишена скорост и употреба на алкохол“, каза Христов и уточни, че това е вследствие на небрежно изпълнение на задълженията.„Ще има кадрови промени в ОД на МВР, засега временно са назначени Ялчън Расим за началник на Районно управление “Полиция” в Каолиново и Благомир Михайлов за началник на полицията в Нови пазар. Тодор Тодоров е началник група сектор „СОД“ към ОД на МВР, Петър Христов - началник група в сектор “Противодействие на икономическата престъпност”, а Димчо Неделчев е началник участък „Полиция“ във Върбица. Предстоят промени и в РПУ – В.Преслав, където началникът е подал рапорт от 14 юни за пенсиониране“, каза още Христов.
В навечерието на празника шуменските полицаи отчетоха, че коефициентът на престъпност в Шуменско е по нисък от средния за страната като броя на престъпления на 100 000 души е 586. Анализът на данните от полицейската статистика показва намаление при престъпленията против личността и увеличение на престъпленията против собствеността, като най-вече това се дължи на кражбите на метали, от съоръжения на електропреносната мрежа и от открити складове.
За първите шест месеца на 2010 година на територията на областта са регистрирани 1158 криминални престъпления, а за същия период на м.г. те са са били 1097, което е увеличение с 5,56 %. Разкритите икономически престъпления са 218 срещу 153 за м.г.
Като успех посочиха полицаите броя на бързите производство и приключилите с мнения за съд.За 6-те месеца са разследвани 2151 досъдебни производства, с 308 повече от м. г. Приключени са 1461, от които 96 бързи, 16 незабавни и 539 водени по общия ред са изпратени с мнение за повдигане на обвинение, 242 с мнение за прекратяване и 564 с мнение за спиране. „Отчитаме добро взаимодействие с окръжната и районна прокуратура, в добри отношения сме и работим добре, за разлика от други места в страната“, каза Христов.
ШУМ.БГ
О... господа началници у управляващи от Шуменската полиция само да знаете на преславския полицейски празник и тържество как си личаха подмазвачите на Маринов. Ами то колегата Красимир Минчев нали влезе на работа под протекците и доста големия натиск на Александров, то сега не може да се раздели със шефа бе. То не бяха разговори на четири очи, то не бяха прегръдки и съжеления за миналото, а сигорно и "похвали". Защо си мислят някои хора, че всичко се купува с пари. Сега само ще гледаме как ще е при новия шеф. Пак подмазвачески истории, пак роднински и комшийски Ивановци, гурки, и други с дебели връзки от лико. Засрамете се поне накрая.
Е...........па тея нека се прегръщат бе, ами след 10дена ще се забравят. Кой ял, ял, кой пил, пил.На 15,7 със новия - па оживьом па увидем. По язовири, по вили
Минчев ако беше много хубав и работохолик нямаше да напуща и да ходи от предприятие в предприятие като икономист. Ами що напущаше я се замислете Накрая с връзките и парите на баща си го уредиха в полицията. Днес ще се подмазва на тоз шеф, утре на новия и така до безконечност. Такова отношение към шефовете се прави от кортуазия докато педлее някъде .......
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
12311
аве, няма лошо ама са много дебели , може ли такова нещо
Анонимен
Нашата полиция е най-добрата полиция на света!Особено на 4 по 100 на маса!!!!
преславяни
О... господа началници у управляващи от Шуменската полиция само да знаете на преславския полицейски празник и тържество как си личаха подмазвачите на Маринов. Ами то колегата Красимир Минчев нали влезе на работа под протекците и доста големия натиск на Александров, то сега не може да се раздели със шефа бе. То не бяха разговори на четири очи, то не бяха прегръдки и съжеления за миналото, а сигорно и "похвали". Защо си мислят някои хора, че всичко се купува с пари. Сега само ще гледаме как ще е при новия шеф. Пак подмазвачески истории, пак роднински и комшийски Ивановци, гурки, и други с дебели връзки от лико. Засрамете се поне накрая.
е...............
Е...........па тея нека се прегръщат бе, ами след 10дена ще се забравят. Кой ял, ял, кой пил, пил.На 15,7 със новия - па оживьом па увидем. По язовири, по вили
до преславяни
Я кажете нещо повече да не пенсионираха Маринчо.Че той може още.Млад е пъргав е кво му имаше?
Янко
В оставка е Маринов поради принудително поканен за пенсийка
svoi
Минчев ако беше много хубав и работохолик нямаше да напуща и да ходи от предприятие в предприятие като икономист. Ами що напущаше я се замислете Накрая с връзките и парите на баща си го уредиха в полицията. Днес ще се подмазва на тоз шеф, утре на новия и така до безконечност. Такова отношение към шефовете се прави от кортуазия докато педлее някъде .......
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
koleGki
imashe razgovor s prodalgenie megdu Mintschev i....