Общината дава 92 хил. лв за летни ремонти на градините
Димитър Вълканов
Община Шумен задели 92 хил. лв. за летни ремонти на детските градини. Миналата година парите бяха почти двойно повече - 160 хил. лв. Това каза на пресконференция днес началникът на отдел „Образование“ в Общината Димитър Вълканов.
„Ремонтните дейности в детските градини са стартирали от няколко дни и те са свързани с графика, когато заведенията почиват. Съобразили сме ремонтите и с процедурата по избор на изпълнител. Тази година имаше тежка зима, имаше наводнения, дъждове. Доста от покривните конструкции не издържаха, има и улуци за подмяна и затова основно и прироритетно започнахме с подмяна на покривите там, където има поражения“, заяви Вълканов. Той обясни, че детските градини в Шуменско са над 20-годишни и затова всички имат нужда от ремонт. Ще се подменят балатуми, фаянс и теракота в кухните.
По предписание на пожарната ще се изградят нови пожароизвестителни инсталации, където няма, а вратите, които се отварят навътре, ще се обърнат.
ШУМ.БГ
И хората, и образованието ги уважавам, но събирането на пари от децата за щяло и нещяло и безразборното им харчене - НЕ. А ти много бързо реагира - гузен негонен бяга.
Може би не си родител,та затова не знаеш,че за учител,лекар,поп,... се говори с уважение!Това,че някои искат от децата,а други папат от големите...Помоли някоя детска учителка да те вземе и приятна ти почивка с децата!
Измествате темата,пък и вие въобще не сте невинна,с този зъл език!Темата е за ремонтните дейности,които ще се предприемат-пък и това е само съобщение,няма нужда от коментари...
то това е много хубаво за ремонта ама защо пак са едни и същи градини да им се прави ремонт всяка година нека се направят проверки за всивки градини в града защото така като гледам има граини който им се отбива само номера за ремонт и това е от години е че директорките им са са заспали то това е от общината но и тя може да доиде да провери на място
Коментари
анти- дарвин
65 години е така,занапред уживъом-павидем!
Анонимен
Поживем-увидем
към "без вина виновен"
И хората, и образованието ги уважавам, но събирането на пари от децата за щяло и нещяло и безразборното им харчене - НЕ. А ти много бързо реагира - гузен негонен бяга.
родител
Може би не си родител,та затова не знаеш,че за учител,лекар,поп,... се говори с уважение!Това,че някои искат от децата,а други папат от големите...Помоли някоя детска учителка да те вземе и приятна ти почивка с децата!
ако
ако го заслужават - да, но с тези изпълнения - събиране на пари, отиване на море с пари надецата и ощеееее - не
невинна
към "родител" - ти си толкова родител,колкото аз сърфист - ти си някоя директорка
тема
Измествате темата,пък и вие въобще не сте невинна,с този зъл език!Темата е за ремонтните дейности,които ще се предприемат-пък и това е само съобщение,няма нужда от коментари...
?
Коя е фирмата изпълнител и подизпълнител тази година.2010 e годината.....на 3-те фирми за ВИК канализацията.И в ремонта на яслите ли ги включи DD)
ma6ka
то това е много хубаво за ремонта ама защо пак са едни и същи градини да им се прави ремонт всяка година нека се направят проверки за всивки градини в града защото така като гледам има граини който им се отбива само номера за ремонт и това е от години е че директорките им са са заспали то това е от общината но и тя може да доиде да провери на място