Предстои оптимизация на общинска администрация и това трябва да стане незабавно, каза днес на пресконференция зам.-кметът по бюджет и финанси Александър Генчев. „От тази сутрин постановление 65 на МС вече е на бюрото ми. Не съм го чел, но знам че разходите за Фонд „Работна заплата“ трябва да се използват на 90% от планираните“, уточни той. Според него общината има два варианта – да намали възнагражденията на служителите с 10% или да пристъпи към оптимизация на администрацията. „Мнението ми е, че трябва да преценим с колко служители можем да изпълняваме качествено услугите на населението и всички останали ненужни хора да бъдат освободени“, каза Генчев. Според него най-безболезнено ще бъде, ако се започне с хората на пенсионна възраст, които са над 20 души и представляват 8% от администрацията.
Днес зам.-кметът по бюджет и финанси представи пред медиите финансовите резултати за първото тримесечие на годината. Разходите за периода надхвърлят с близо 1.5% приходите. „Това се наблюдаваше и през миналата година, тъй като изпълнението на разходите през първите месеци е натоварено, поради подръжка при зимни условия, едновременно с това постъпленията през януари и февруари са минимални“, уточни Генчев. Разходите за тримесечието са в размер на 13 284 000 лв., от които 8 578 000 са делегирани от държавата дейности и 4 593 000 - местна отговорност. Към 31 март приходната част на бюджета се изпълнява на 23%. Данъчните приходи са в размер на 24%, приходите от доходи и собственост – 18%, а приходите от такси са изпълнени на 24%. Зам.-кметът увери, че и през тази година общината продължава с антикризисните мерки, набелязани през м.г. Като основни пера по тях посочи свиване на разходите за командировъчни, ел. енергия, топлоснабдяване и вода.
Към момента в общинската хазна има 2 240 000 лв. От неразплатените към края на м.г. близо 870 000 лв. към днешна дата общината остава да дължи 220 000 лв.
ШУМ.БГ
785678
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Браво, съграждани! Вие улеснихте г-н Генчев максимално. Само написаните тук имена ще стигнат за съкращението на търтеите, че даже и ще им пише в мотивите за съкращение "споменат си Шум.бг"
То и сега специалистите вземат по 320 лв. заплата и ако им намалите заплатите с 10%, по-добре ги пратете на борсата и там ще вземат толкова без да си късат нервите
ЗАЩО ТРИЕТЕ ЗА КОРУПЦИЯТА ХРИСТИНА ТАБАКОВА, ВАШ ЧОВЕК ЛИ Е. иМА И ДРУГИ ИМЕНА В САЙТА ТЯХ НЕ ТРИЕТЕ. ТАКА САМО ПОМАГАТЕ НА ПОДБОРА, ЩОМ Е ИЗТРИТ ЗНАЧИ Е ИСТИНА.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
мразещ работещите пенсион
Браво, съграждани! Вие улеснихте г-н Генчев максимално. Само написаните тук имена ще стигнат за съкращението на търтеите, че даже и ще им пише в мотивите за съкращение "споменат си Шум.бг"
учен
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 67 от 14 април 2010 година с 65 на бюрото си намя да направи никакви съкращения -:) Най много да увеличи разходите.
гражданин
Изобщо няма да си взема думите обратно за общ.данъчна служба. нямах в предвид жените на касите-те имат наистина много работа, а тези по другите стаи.
до кандидат пенсионерка
Много сте права г-жо за г-н Димов. хем не работи, хем е груб и арогантен.
123
То и сега специалистите вземат по 320 лв. заплата и ако им намалите заплатите с 10%, по-добре ги пратете на борсата и там ще вземат толкова без да си късат нервите
Анонимен
ЗАЩО ТРИЕТЕ ЗА КОРУПЦИЯТА ХРИСТИНА ТАБАКОВА, ВАШ ЧОВЕК ЛИ Е. иМА И ДРУГИ ИМЕНА В САЙТА ТЯХ НЕ ТРИЕТЕ. ТАКА САМО ПОМАГАТЕ НА ПОДБОРА, ЩОМ Е ИЗТРИТ ЗНАЧИ Е ИСТИНА.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
цък
действайте